Kimseye ceza kesmek istemiyoruz
13-07-2019 Bu haber 255 kez okundu
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 31 Mart seçimlerinin ardından ilk kez basın mensuplarına yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yılmaz, Antikhan Restaurant’ta gerçekleşen basın top
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 31 Mart seçimlerinin ardından ilk kez basın mensuplarına yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Yılmaz, Antikhan Restaurant’ta gerçekleşen basın toplantısında, hedeflerinin Antakya’yı dünya kenti yapmak olduğunu söyledi.
Gönül belediyeciliği anlayışıyla hareket ettiklerini ve Antakya’da yaşayan her canlıya hizmet etmeyi kendilerine vazife saydıklarını anlatan Başkan Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Tarihi Uzun Çarşı'nın restorasyonuna en kısa zamanda başlayacağız. AK Parti'nin 5 milletvekiliyle geçtiğimiz günlerde Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy'u ziyaret edip, tarihi çarşımızla ilgili projemizi sunduk. Bu projeyle çarşımız, hak ettiği görünüme kavuşacaktır. Bu konu üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Bu kapsamda, esnafımızın da bizlere yardımcı olmasını bekliyoruz. Çarşının ferah ve görüntü kirliliği olmayan bir ortam olması için işgallere son vermelerini bekliyoruz. Ceza kesmek istemiyoruz. Herkesin kurallara uymasını bekliyoruz. Ceza yerine uyarılar yapıp esnafımızı bilinçlendirmek için çaba harcıyoruz.”
Başkan Yılmaz, Hatay Büyükşehir Belediye meclisinde de tüm parti meclis üyelerinin uyum içerisinde çalıştığını belirterek, “Artık eski dönem unutuldu. Kavga da gerginlikte yok, uyum içerisinde çalışıyoruz ve Hatay’a hizmet etmek istiyoruz” dedi.
Bu konuda herkesin üzerine görevler düştüğünü söyleyen Yılmaz, “AK Partili, CHP’li, MHP ve diğer isimlerin hepsine görev düşüyor. Herkes görevini yaparsa Büyükşehir Belediye Meclisinde uzlaşmacı tavır devam eder. Bizler elbette orada fikirlerimizi söyleyeceğiz. Herkes birbirine saygı duyacak” dedi ve amaçlarının Hatay'a hizmet olduğunu, bu uyumun hizmet adına devam edeceğini söyledi.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com