Flaş Haber
Kılıçdaroğlu Hataylı muhtarlara buluştu
15-04-2018 Bu haber 161 kez okundu
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Hatay Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirdiği Hatay ziyaretlerinde 15 il&cc
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Hatay Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirdiği Hatay ziyaretlerinde 15 ilçenin muhtarlarıyla buluştu. Antakya Ottoman Otelde Hatay Büyükşehir Belediyes Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş önderliğinde gerçekleşen toplantıya Hatay’da aktif halde hizmet eden muhtarlar ve aileleri katılım sağladı. HATAY’IMIZIN BİRLİĞİ İÇİN HİZMET EDİLDİ HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, toplantıda yaptığı konuşmasında muhtarların kentteki huzur ortamındaki önemine değindi. “Ortadoğu’daki kargaşayı kentimize taşımak isteyenlere karşı hep birlik içinde durduk. Bizim kardeşlik ve barış içindeki yaşamımız ile bu olumsuzlukları ketimize bulaştırmadan bertaraf ettik. Siz kıymetli muhtarlarımız Hatay’ımızın birliği, dirliği ve beraberliği için hizmetler verdiniz. Sizlerle gurur duyuyoruz. ” dedi   BİZE YETKİ VERİRSENİZ SÖZ HAKKINIZ OLACAK Demokrasini temel taşları olan muhtarlarla kente dair hizmetleri değerlendiren Genel Başkan Kılıçdaroğlu, muhtarların demokrasideki önemine vurgu yaptı. Genel Başkan konuşmalarının devamında, “Bu topraklarda, Türkiye cumhuriyetinin sınırları içerisinde 1833 yılında Kastamonu da ilk kez muhtarlık seçimi yapıldı. Muhtarlık kurumu bu denli köklü bir kurumdur. Muhtarlık kurumu Türkiye içinde güçlü ve yaygınlığıyla bilinir. Ancak muhtarlar bağımsız kanuna sahip değil. Seçimle gelen tüm temsilcilerin kanunu var ama muhtarların yok. Sizlerde isteyin talep edin bizlerde destekleyelim.” dedi. Mahallenizle ilgili konu mahalle meclisinde görüşüldüğünde muhtar söz hakkı olmalı ve karar verebilmelidir. Bize yetki verirseniz kesinlikle yapacağım. Muhtarların bağımsız tek tip hizmet binası olmalı. Bir başka konu, milletvekili, belediye başkanlarının aylıkları var. Muhtarların bütçesi neden yok? Muhtarlık kurumuna bütçe tahsis edilmeli. Kendi vatandaşının sorununu en yakından bilen kişi olan muhtarlara belirli bir bütçe ayrılarak hizmetlerde kullanılmak üzere hak tanınmalı.  Sistem bu şekilde olursa demokrasimiz muhtarlar ile güçlenebilir.” Açıklamalarında bulundu. Kente sağladıkları kazanım ve hizmetlerinden dolay CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş başta olmak üzere HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, HBB Özel Kalem Müdürü Orçun Kılıçoğlu, HBB Daire Başkanları ve programa katılan muhtarlara plaket verdi.

Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com