Keçeler kadınların elinde esere dönüşüyor
13-02-2020 Bu haber 74 kez okundu
Arsuz Kaymakam Musa Sarı, İlçe Halk Eğitim Merkezinin Gözcüler Mahallesi Gözcüler Çok Amaçlı salonda açmış olduğu Asya Avlar hoca eşliğinde keçe aksesuarları yapımı kursun
Arsuz Kaymakam Musa Sarı, İlçe Halk Eğitim Merkezinin Gözcüler Mahallesi Gözcüler Çok Amaçlı salonda açmış olduğu Asya Avlar hoca eşliğinde keçe aksesuarları yapımı kursunu ziyaret etti.
Hemen hemen İlçenin tüm mahallelerinde ihtiyaca göre, halka hizmet ve eğitim vermek amaçlı açılmış olan kursların eğitici, el becerilerini geliştirme, sanatsal öğretiler, kursiyerlerin birbirleri ile kaynaşmaları ve aile ekonomisine katkı sağlamak amaçlarını taşıdığını belirtken ve kursiyerleri ziyaret eden Kaymakam Sarı, Kursiyerlerle sohbet ederek, yapılan el emeği göz nuru, doğal el işlerini inceleyerek, yapılan ürünlerin sergilenmesi ve satılması için fuarlarda ve pazarlarda ver verilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
Kaymakam Sarı başarılar dileyerek, yapılan ürünler arasında halatlarda yapılan sepet ve benzeri ürünlerin özellikle çok talep gördüğünü bildirdi.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com