Kayyum halkın iradesini temsil etmez
24-08-2019 Bu haber 127 kez okundu
Eğitim-Sen Hatay Şube Başkanı Deniz Ezer, 19 Ağustos sabahı Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden alınıp yerlerine kayyum atanmasını, halk iradesine yapılmış bir darbe olarak
Eğitim-Sen Hatay Şube Başkanı Deniz Ezer, 19 Ağustos sabahı Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden alınıp yerlerine kayyum atanmasını, halk iradesine yapılmış bir darbe olarak gördüklerini ileri sürdü.
Ezer, sendika binasında yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:
“AKP'yi bu yanlıştan derhal vazgeçmeye çağırıyoruz. Hangi partiden olursa olsun demokrasinin temel taşlarından biri olan halkın iradesinin yok sayılmasının kabul edilecek bir tarafı yoktur. Mahkemeler tarafından kesinleşmemiş bir iddiayı kesinmiş gibi gösterip görevden alma kararı aynı zamanda hukuk devleti olma özelliğine aykırı bir durumdur.
Seçilmeleri üzerinden henüz dört ay geçmemiş iken, daha geçmiş dönemin yolsuzluklarını açığa çıkartırlarken, yağmalanmış olan belediye kaynaklarını ortaya çıkarırken ve seçilmelerinden bu yana ne yaptıkları kamuoyu nezdinde de takip edilirken, büyük bir gürültü ve binlerce polisin operasyonuyla görevden alınmalarının hukuki bir dayanağının olmadığı açıkça ortadadır. Her seçim döneminde demokrasinin vazgeçilmez unsuru milletin iradesidir diyenlerin seçim sonuçlarını beğenmeyince, halkın iradesini yok saymalarını saldırmasını kabul etmiyoruz. Kaybedilen seçimleri tekrarlamaya çalışan, kaybedince kayyum tehdidinde bulunanların ülkeyi kaosa sürüklemeye çalıştıklarını bilmeleri gerekir.
Demokratik kamuoyuna açık çağrımızdır; halkın iradesinin yok sayılmasına karşı durmak herkesin görevidir.Demokrasiden adaletten hukuktan yana tüm kesimlerin karşı durması ve mücadele etmesi hepimizin görevidir.”
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com