Kardeş Korolardan Muhteşem Konser
13-10-2019 Bu haber 258 kez okundu
Hatay Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü  ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA)  organizesi uzun bir süredir Cumartesi günleri konserleri ile izleyici karşısında olan Ant
Hatay Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü  ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA)  organizesi uzun bir süredir Cumartesi günleri konserleri ile izleyici karşısında olan Antakya Medeniyetler Korosu  ile birlikte bu hafta sahne alan Leverkusen Musiki Cemiyeti Korosu  muhteşem bir konser programına imza attılar. Hatay Kültür Merkezinde gerçekleşen konser programına Hatay Protokolünün yanı sıra şehrimize farklı illerden gelen  yerli turistler ve hemşerilerimiz yoğun katılım gösterdi. Salon ve balkonda bulunan tüm koltukların dolu olduğu programda ayakta bir çok izleyicinin olması salonda renkli görüntüler oluştururken ilk olarak sahneye çıkan Şef İbrahim Emin İzgialp yönetimindeki  Leverkusen Musiki Cemiyeti Korosu  ve Yılmaz Özfırat’ın  Antakya Medeniyetler Korosu salonu hınca hınç dolduran izleyenler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.
Konserde ilk olarak sahne alan Leverkusen Musiki Cemiyeti Korosu  Uşşak, Hicaz, Kürdilihicazkar ve Nihavend makamında eserler  icra ederken, Farklı dinlere ait ilahi ve reperatuarında bulunan eserler ile izleyici karşında olan Antakya Medeniyetler Korosu izleyenlere unutulmaz  bir konser keyfi yaşattılar.
Antakya Medeniyetler Korosunu yakından takip ettiklerini ve gurur duyduklarını ifade eden Leverkusen Musiki Cemiyeti Başkanı Münir Çelik, Dünya genelinde takdir toplayan bu güzel koro ile aynı sahneye yer almak için gerçekleştirdikleri görüşmeler  neticesinde  Antakya Medeniyetler Korosu ile birlikte muhteşem bir konser programına imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Koro üyelerinin büyük çoğunluğunun Almanya’da  yaşayan Türklerden oluştuğunu söyleyen Başkan Münir Çelik, Alman vatandaşların da yer aldığı korolarında Türk Sanat Müziğinin birbirinden güzel şarkılarını söylediklerini belirterek konsere ilgi gösteren herkese ve desteklerinden dolayı Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat’a teşekkür etti.
Özfırat:”Barış Pınarı Harekatına Desteğimiz Tam”
 Terör unsurlarına yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sınır ötesinde gerçekleştirilen  Barış Pınarı Harekatına Antakya Medeniyetler korosu olarak tam destek verdiklerini ifade eden Şef Yılmaz Özfırat yaptığı açıklamasında :” Antakya Medeniyetler Korosu olarak bu akşam seslendirdiğimiz ilahi ve kasidelerimizi aziz şehitlerimiz ve şu anda sınır ötesinde operasyonda olan kahraman Mehmetçiklerimiz için seslendirdik. Dualarımız kahraman askerlerimizle. Bu akşam bizlerle birlikte sahne alarak siz değerli dinleyenlerimize unutulmaz bir konser keyfi yaşatan Leverkusen Musiki Cemiyeti ekibine, Şef İbrahim Emin İzgialp’e ve Hemşerimiz olan Başkan Münir Çelik’e teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diliyorum. Cumartesi konserlerimizin  gerçekleşmesinde büyük katkıları olan Hatay Valisi Rahmi Doğan başta olmak üzere, İl Kültür ve Turizm Müdürü  Hüsnü Işıkgör, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA)  Genel Sekreteri Onur Yıldız’a, Konserimize yoğun ilgi gösteren vatandaşlarımıza , Konserin gerçekleşeceği saatlerde görevlerini kusursuz bir biçimde yerine getiren İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personelimize, emeği geçen herkese ve konserlerde görev alan  o tüm koro üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. ”dedi.
 


Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com