Kardeş korolar aynı sahnede buluşuyor
09-10-2019 Bu haber 109 kez okundu
Hatay'da yaşayan farklı din ve mezheplerden insanların katılımı ile oluşan ve sahneye çıktıkları her platformda şehrimizi en iyi biçimde temsil eden Antakya Medeniyetler Korosu ile Almanya'nın Leverkusen kentinde
Hatay'da yaşayan farklı din ve mezheplerden insanların katılımı ile oluşan ve sahneye çıktıkları her platformda şehrimizi en iyi biçimde temsil eden Antakya Medeniyetler Korosu ile Almanya'nın Leverkusen kentinde yıllardır faaliyet gösteren Leverkusen Musiki Cemiyeti Korosu aynı sahnede buluşuyor.
12 Ekim Cumartesi günü saat 19.00 'da Hatay Kültür Merkezinde sahne alacak şef Yılmaz Özfırat'ın Antakya Medeniyetler Korosu ile Şef İbrahim Emin İzgialp'in Leverkusen Musiki Cemiyeti Korosu sanatseverlere unutulmaz bir konser keyfi yaşatmaya hazırlanıyor.
Antakya Medeniyetler Korosu'nun her Cumartesi saat 19.00'da sanatseverlere sunduğu konserler serisi kapsamında gerçekleşecek olan programda medeniyetler korosu reperatuarındaki büyük beğeni toplayan eserleri seslendirirken Leverkusen Musiki Cemiyeti Korosu Uşşak, Hicaz, Kürdilihicazkar ve Nihavend makamında eserler icra edecekler.
Her zaman olduğu gibi izleyenlere unutulmaz bir konser gecesi yaşatacaklarını ifade eden Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat, tüm hazırlıkların tamamlanarak heyecan ile konser saatini bekledikleri ve Yoğun ilgi görmesini bekledikleri konsere herkesi beklediklerini söyledi.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com