Kapalı evde tarihi eserler ele geçirdi
08-03-2021 Bu haber 47 kez okundu
Kırıkhan Polisi, bir evde rehin olarak alıkonulduğunu söyleyen Suriyeli bir kişinin ifadesi doğrultusunda, kapalı eve operasyon gerçekleştirdi. Olayda, evde çok miktarda kaçak tarihi eser ele geçir
Kırıkhan Polisi, bir evde rehin olarak alıkonulduğunu söyleyen Suriyeli bir kişinin ifadesi doğrultusunda, kapalı eve operasyon gerçekleştirdi. Olayda, evde çok miktarda kaçak tarihi eser ele geçirildi.
Kırıkhan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, 6 Mart Cumartesi günü, Kırıkhan ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Eski Sanayi içerisinde bulunan park içerisinde kavga olduğu yönünde gelen ihbar üzerine, bahse konu adrese intikal edildiği, olay yerinde 20-30 kişilik kalabalık bir grubun olduğu görüldüğü, o sırada parka yakın Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan bir evden yabancı uyruklu A.R.A. isimli bir şahsın ikametin altında bulunan fırın çatısından inerek ekip otosunun yanına geldiği ifade edildi. A.R.A. adlı şahsın, evde alı konulduğunu ve yardım istediğini beyan etmesi üzerine, ikamete gidildi. Polis, ikamette bulunan K.H. isimli şahsın yapılan üst aramasında, ayakkabısının içinde 11 adet 100 dolar ele geçirilirken, M.F. ve K.H. isimli şüpheli şahısların bulunduğu ikamette yapılan aramada, ele geçirilen ve muhafaza altına alınan tarihi eserlerin dökümünü de şöyle aktardı:
1 adet üzerinde 99,999 Danger Rec Meroury ibaresi yazan kırmızı civa,
6 adet uğur böceği şeklinde küçük heykelcik,
Üzerinde yabancı kabartma ve yazıların olduğu 339 adet sikke,
Üzerinde yabancı kabartma ve yazıların bulunduğu 137 adet sikke,
6 adet tarihi metal para.
Polisten edinilen bilgiye göre, M.F. ile K.H. adlı iki şüpheli şahıs gözaltına alındı ve 7 Mart Pazar günü Kırıkhan Adliyesi’ne teslim edildi.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com