Kamu emekçileri sefalet ücretiyle aldatılıyor
16-01-2021 Bu haber 41 kez okundu
Hatay Eğitim-İş Şube Başkan Mustafa Günal, Hatay İl Temsilciliği adına tüm kamuoyunu ve emekçileri sefalet oranlarına karşı birlikte hareket etmeye çağırdıklarını duyurdu. Hatay Eğitim-İş Şube
Hatay Eğitim-İş Şube Başkan Mustafa Günal, Hatay İl Temsilciliği adına tüm kamuoyunu ve emekçileri sefalet oranlarına karşı birlikte hareket etmeye çağırdıklarını duyurdu.
Hatay Eğitim-İş Şube Başkan Mustafa Günal yaptığı basın açıklamasında, "TÜİK, 2020 yılı Aralık ayında bir önceki aya göre %1,25, bir önceki yılın Aralık ayına göre enflasyonun %14,60 olduğunu iddia etmiştir. İddia diyoruz çünkü, TÜİK halka gerçekleri açıklamakla yükümlü bir kurum olması gerekirken, verileri ayarlama kurumuna dönüşmüş durumdadır. Markette, manavda, pazarda, 5 TL olan ürünün fiyatı TÜİK verilerinde 1 TL olarak gösterilmiştir. Markette, pazarda gıda ürünlerinde fiyat artışı son bir yılda %30’ları bulmuştur. Son bir yılda doğalgaza %34, elektriğe %33 oranında zam gelmiştir.
Açıklanan enflasyon oranı ile yıl boyunca yaşanan zamlar ve harcama oranlarındaki düşüş karşılaştırıldığında, gerçek enflasyonun %14,6’lık orandan daha fazla olduğu hemen herkesin malumudur. Açıklanmış olan oran çalışanların, emeklilerin, asgari ücretlilerin gerçek enflasyonunu yansıtmamakta, bu oran sadece iktidarın istediği oranı yansıtmaktadır" dedi.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com