Kadınlar durursa hayat durur
09-03-2019 Bu haber 58 kez okundu
SES Hatay Şube Eş Başkanı Meryem Avcı, ‘Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ dolayısıyla sendika binasında basın açıklaması yaptı. Avc
SES Hatay Şube Eş Başkanı Meryem Avcı, ‘Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ dolayısıyla sendika binasında basın açıklaması yaptı.
Avcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, şu sözlere yer verdi:
“Bu yıl Dünya Kadınlar Gününe kazanılmış haklarımızın tek tek elimizden alınmaya çalışıldığı, kadın cinayetlerinin gittikçe arttığı, eğitimde muhafazakârlaşmanın üst boyuta taşındığı, siyasetteki eril dilin her geçen gün arttığı, halkları birbirine düşmanlaştıran, kutuplaştıran söylemlerin ve savaşın gölgesinde giriyoruz. Biz Hatay’daki kadınlar 25 Kasım kadına yönelik şiddete karşı uluslararası dayanışma günü öncesinden beridir ‘Hatay kadınlar birlikte güçlü’ adıyla sokakta, evde, işyerinde, okulda sözümüzü ortak söylemek adına bir araya geldik. Çünkü biliyoruz ki ‘mücadele kadınları birleştirir, kadınlar dünyayı güzelleştirir.’  Bize baskı, sömürü ve şiddet dışında hiçbir şey vaat etmeyen ataerkil kapitalist sisteme karşı tarihimizden aldığımız güçle bu 9 Martta yine alanlarda olacağız. Çünkü biliyoruz ki savaşsız, şiddetsiz,  eşit, adil, özgür bir dünya ancak ve ancak biz kadınların ortak mücadelesi ile kurulur. Türkiye’de ve dünyada kadınların ancak birlikte güçlü olduğunu göstermek için 8 Mart’ta uluslararası kadın grevlerine SES veriyoruz. ‘Kadınlar durursa hayat durur!’ diyoruz. 9 Martta alanlarda olacağız!
Bizler 9 Mart Cumartesi günü (bugün) saat 15.30’da Müziğimiz, tiyatromuz, şiirlerimiz, serbest kürsümüz ve isyanımızla Ulus Meydanında olacağız. İlimizde son dönemde oldukça artan kadın cinayetlerine, şiddette karşı sokakta sözümüzü söyleyeceğiz. Bütün Hatay’daki kız kardeşlerimizi sesimize kulak vermeye ve hep birlikte alanda birlikte söz söylemeye çağırıyoruz.”
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com