Flaş Haber
Kadına Şiddete HAYIR konferansı
12-03-2018 Bu haber 204 kez okundu
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Dörtyol Meslek Yüksekokulu’nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla “Kadına Yönelik Şi
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Dörtyol Meslek Yüksekokulu’nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla “Kadına Yönelik Şiddet” konulu konferans düzenlendi.
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Dörtyol Meslek Yüksekokulu’nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için düzenlenen programa, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı. Konferansa konuşmacı olarak Sosyal Hizmet Uzmanı Fatma Burçin Karpuz ve Psikolog Duygu Dastar katıldı. Konferansa katılan konuşmacılara, katılımcı bayan personele ve bayan öğrencilere karanfil takdim edildi.
İlk konuşmacı olarak söz alan Fatma Burçin Karpuz; kadına yönelik istismar ve şiddet örnekleri vererek, kadının toplumdaki yerini anlattı. Bu konuda eğitimin çok önemli olduğunu belirten Karpuz; “Çocukken eğitime başlanılmalı ve ailenin bu eğitime önem vermesi gerekmektedir” dedi.
Konferansa katılan diğer konuşmacı Psikolog Duygu Dastar ise; insan olmak, erkek olmak ve kadın olmak arasındaki farklılıklardan bahsetti. Kadının geldiği noktanın tarihsel gelişimi ve önemi üzerine konuşan Dastar, kendini geliştirmiş ve topluma katkı sağlamış bilim kadınlarından örnekler vererek, insan hayatında maneviyatın öneminden, mutlu ve huzurlu olmanın yollarından bahsederek katılımcıları detaylı bir şekilde bilgilendirdi.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com