JCI Hatay Temsilciliğinden Sokak Hayvanları için Proje
23-09-2020 Bu haber 36 kez okundu
İlimizde kısa bir süre önce faaliyete geçen Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Hatay Temsilciliği, sokak hayvanlarının beslenme ve barınma sorununu çözmek için "Yaşam Komşular
İlimizde kısa bir süre önce faaliyete geçen Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Hatay Temsilciliği, sokak hayvanlarının beslenme ve barınma sorununu çözmek için "Yaşam Komşularımıza Yaşam Odakları" adıyla yeni bir projeye başladı.
Proje direktörü İç Mimar Hande Zelluhoğlu, Hatay'ın özellikle yerleşim bölgelerinin dışında yaşayan hayvanların, yiyeceğe ve temiz suya erişim konusunda çaresiz; yağmur, rüzgar, sıcak ve soğuk gibi doğa şartlarıyla mücadele konusunda savunmasız durumda olduklarını belirtip, "Yaşam Komşularımıza Yaşam Odakları" projesinin bu sorunu çözme gayesiyle ortaya çıktığını söyledi.
Proje kapsamında içinde hayvan kulübeleri, beslenme ve su odakları, rüzgârı kesmek ve gölge oluşturmak amacıyla ağaçları barındıran Hayvan Yaşam Odakları oluşturulacak. Her odak için en az bir gönüllü belirlenecek ve odakların ihtiyaçları belli aralıklarla karşılanacak.
İlk etapta 2020 yılı için 4 adet yaşam odağı kurulması planlanırken odak sayısının 3 sene içinde Hatay'ın tüm ilçelerini kapsayacak şekilde 22'ye çıkarılması hedefleniyor.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com