İSTE de devir teslim töreni yapıldı
30-09-2020 Bu haber 33 kez okundu
YÖK Başkanlığının teklifleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Tolga Depci göreve okunan dualar ve kesile
YÖK Başkanlığının teklifleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Tolga Depci göreve okunan dualar ve kesilen kurbanla başladı.
Kurban kesilmesinin ardından, İskenderun İlçe Müftüsü Osman Şekerci tarafından İSTE Rektörlük binası önünde eller semaya açılarak dualar okundu. Okunan duaların ardından makamda devir teslim törenine geçildi.
Devir teslim töreni öncesi ilk olarak İSTE kurucu Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli bir açıklama yaparak “Bundan sonraki süreçte de İSTE’nin yanında olacağım” dedi.
İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci de hizmetlerinden dolayı, kurucu Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli’ye teşekkür ederek şöyle konuştu: “3 yıl önce bu güzide kurum İSTE’de göreve başladığımda çok heyecanlıydım. Sayın Rektörümüzle o zaman yaklaşık 1 saat görüştükten sonra, buraya gelmeyi kabul etmiştim ve yaklaşık 2.5 yıl kendisinin Yardımcısı olarak çalıştığımda, gece gündüz kendileriyle mesailerimiz oldu. Bana kattıklarını hiçbir zaman yadsıyamam, Allah kendisinden razı olsun, görevi kendisinden devir aldık. Aldığımız bu görevi en iyi şekilde yapıp, daha da başarılı olmak adına çok çalışacağız. Türkay hocamızın emaneti emin ellerdedir. Bir kez daha kendisine çok teşekkür ediyorum.”
REKTÖRLÜK CÜPPESİNİ GİYDİRDİ
İki Rektörün açıklamalarının ardından İSTE kurucu Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olurlarıyla İSTE Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Tolga Depci’ye Rektörlük cüppesini giydirdi.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com