İSTE de 19 Mayıs Yüzüncü yıl sergisi
20-05-2019 Bu haber 138 kez okundu
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. Yılını anlamlı bir sergiyle kutladı. İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) İskenderun Meslek Yüks
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. Yılını anlamlı bir sergiyle kutladı.
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) İskenderun Meslek Yüksekokulu tarafından, “100 Yıl 100 Sanatçı 100 Eser” sloganıyla, Geleneksel El Sanatları Bölümü Öğretim Görevlileri Adem Çolak ve Merve Düzağaç Çolak küratörlüğünde tertip edilen; 19 Mayıs Karma Sergisi’nin açılış töreni Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı fuaye alanında yapıldı. İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli ve eşinin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe; İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve eşi, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol ve eşi, iş insanı Recep Atakaş ile birlikte çok sayıda sanatsever katıldı. Bu sene uluslararası düzeyde olmak üzere üçüncü kez düzenlenen ve jüri tarafından seçilen 19 Mayıs konulu 100 eserin gösterime çıktığı Karma Sergide; Geleneksel Türk Sanatları (tezhip, minyatür, ebru ve hat), keçe, resim, ahşap, baskı, vb. eserler sergilendi. İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol’un eşi Eda Çelikkol’un tezhip çalışmaları da sergilenen eserler arasında yer aldı.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com