Flaş Haber
İslam İşbirliği Teşkilatı acilen toplanmalı
25-07-2018 Bu haber 101 kez okundu
Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, İsrail Meclisi tarafından kabul edilen ‘Yahudi Ulus Devleti’ kanununa karşı İslam İşbirliği teşkilatının aci
Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, İsrail Meclisi tarafından kabul edilen ‘Yahudi Ulus Devleti’ kanununa karşı İslam İşbirliği teşkilatının acilen toplanması gerektiğini belirterek, “Büyük İsrail hayali kuranlara karşı kınamanın ötesine geçilerek, ekonomik askeri ve siyasi yaptırımlar biran önce devreye sokulmalıdır” dedi.
Saadet Partisi Hatay İl Başkanlığı haftalık yönetim kurulu toplantısında konuşan İl Başkanı Mustafa Eğe; “Bu konularda da en büyük sorumluluğun İslam dünyası yöneticilerine ait olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti;
“İsrail Meclisi’nin ‘Yahudi Ulus Devleti’ kanunu girişimini şiddetle telin ediyoruz. Bu tahrip ve tahrike yönelik çabaların ne uluslararası hukukta nede tarihin vicdanında hiç bir karşılığının olmadığını vurguluyoruz.
Bu coğrafyada barış ve huzurun tesisi için yapılacaklardan asla geri durmayacağız. Bu alınan elim karara karşı İslam ülkeleri olarak bir an önce İslam İşbirliği teşkilatı çatısı altında toplanıp bir önlem planı ortaya konulması elzemdir. İsrail’e karşı kınamanın ötesine geçilmeli, ekonomik askeri ve siyasi yaptırımlar bir an önce devreye sokulmalıdır.”
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com