Flaş Haber
Hekimlik itibarsızlaştırılıyor
13-03-2018 Bu haber 212 kez okundu
CHP Hatay Milletvekili Dr. Birol Ertem, ‘Tıp Bayramı’ dolayısıyla mesaj yayınladı. Doktor milletvekili Ertem, yayınladığı mesajda, şunları söyledi: &
CHP Hatay Milletvekili Dr. Birol Ertem, ‘Tıp Bayramı’ dolayısıyla mesaj yayınladı.
Doktor milletvekili Ertem, yayınladığı mesajda, şunları söyledi:
“Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Beni Türk Hekimlerine emanet edin” ifadesinde bulunduğu gibi, sağlığımızı emanet ettiğimiz, bu hizmet sektöründe özveri ve inançla çalışan Türk hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın, kutsal mesleklerini icralarındaki gayretleri bizler için çok değerlidir. Büyük bir özveriyle insanların sağlıklı yaşaması için ellerinden gelen her türlü çabayı esirgemeyen tüm sağlık personelimize minnet borçluyuz.
Bugün sağlık hizmeti, adım adım üniversite ve devlet hastanelerinde taşeron ve şimdi de toptan şehir hastaneleri eliyle özelleştirilerek, noeliberal politikalarla her alanda ücretli hale dönüştü.
AKP'nin sağlık depreminden sadece vatandaşlar değil sağlık çalışanları da paylarını almaktadır. Sağlık emekçilerimiz bir taraftan ağır baskı, performans kriterleri, ucuz işgücü yaklaşımının altında mesleklerini yerine getirmeye çalışıyor, haksız uygulamalara, baskı ve zulme karşı mücadele ediyorlar. Hekimliğin ve sağlık çalışanlarının itibarsızlaştırıldığı günümüzde gün geçmiyor ki yurdun bir yerinden onlara yönelik şiddet haberi gelmesin. Sağlığımızı emanet ettiğimiz sağlık personelleri kendileri sağlıklı bir ortamda ve nitelikte çalışamamaktadır.
İş güvencesinin ortadan kalktığı, hekim emeğinin ucuzlatıldığı ve değersizleştirildiği bir sağlık sistemi içerisinde; özveri ile yüce mesleklerinde sevgi ve gönül bağıyla çalışan doktorlarımızın ve tüm sağlık emekçilerimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutlar saygılarımı sunarım.”
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com