HBB Yetkilileri engelli vatandaşları unutmadı
05-12-2021 Bu haber 36 kez okundu
Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı yetkilileri, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Türkiye Sakatlar Derneği Hatay Şubesi’nde engelli vatandaşlar ile buluştu. Bu
Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı yetkilileri, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Türkiye Sakatlar Derneği Hatay Şubesi’nde engelli vatandaşlar ile buluştu. Buluşmada engelli vatandaşların toplu taşıma araçlarında ve trafikte yaşadığı sorunlar konuşuldu. Engelli vatandaşların sorunlarını dinleyen HBB yetkilileri, büyükşehir belediyesinin engelliler için yapmış olduğu hizmetler hakkında bilgiler verdi. Engelli bireylerin toplu taşıma araçlarını rahat ve güvenli şekilde kullanmaları için yapılan hizmetleri paylaşan yetkililer, yapılacak çalışmalar ile trafik ışıklarında anons sitemi, akıllı duraklarda işitme engelli vatandaşlar için görsel paneller ve otobüslerin üzerinde görme engelliler için Braille alfabesinin olacağını belirtti. Ayrıca engelli yaya geçitleri ile toplu taşıma araçlarında sesli ve işitsel ekranların da araçlarda yer alacağı açıklandı. Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Ali Rıza Tekin’in de katıldığı buluşmada yetkililer, yaşanılan sorunları çözüme kavuşturmak için tüm birimleri ile koordineli çalıştıklarını ifade etti. Haberin videosunu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com