. HBB Personeline farkındalık yaratan eğitim
07-12-2021 Bu haber 38 kez okundu
Hatay Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliği ile Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ‘Erişebili
Hatay Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliği ile Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ‘Erişebilirlik ve Uygulamaları’ eğitimi gerçekleşti.
HBB personelinin katıldığı eğitimde Sosyal Hizmet Uzmanı İbrahim Sayman sunum yaparak kamu alanlarında engelli bireylerin karşılaştıkları sorunların giderilmesi ve erişebilirlik konusu hakkında bilgiler verdi. SAYMAN: ERİŞEBİLİRLİK VARSA ENGEL YOKTUR Farkındalığın oluşması için sorunların hep birlikte aşılması gerektiğini ifade eden Sayman, “ Erişebilirlik kamusal alanların ve hizmetlerin herkes tarafından bağımsız bir şekilde kullanılabilmesidir. Bu doğrultuda engellilerin, yaşlıların ve hamilelerin bağımsız ve güvenli bir şekilde sosyal alanları kullanabilmesi çağdaşlığın göstergesidir. Erişebilirlik varsa engel yoktur” dedi.

Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com