HBB nin çalışmaları ile engelli ve yaşlı vatandaşların ulaşımı rahatlıyor
31-07-2020 Bu haber 25 kez okundu
Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Antakya-Defne ilçeleri merkez bölgeleri Toplu Taşıma Rehabilitasyon Projesinin 2.etabını tamamladı. HBB yetkilileri, Tanışma, Kisecik, Madenboyu,
Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Antakya-Defne ilçeleri merkez bölgeleri Toplu Taşıma Rehabilitasyon Projesinin 2.etabını tamamladı.
HBB yetkilileri, Tanışma, Kisecik, Madenboyu, Kuzeytepe, Gülderen, Avsuyu, Akcurun, Açıkdere, Günyazı, Akçaova, Oğlakören ve Toygarlı Mahallelerinin EÜTS(Elektronik Ücret Toplama Sistemi) kapsamına alındığını, araçları engelleri ve yaşlı vatandaşlara uygun hale getirerek kartlı sistem ile dönüşüme geçtiklerini belirtti.
Ayrıca Samandağ ilçesi Karaçay Mahallesi- Antakya arası 411 No’lu toplu taşıma hattının açıldığını belirten yetkililer, hattın dönüşüme dâhil edilmesi ile yaşlı ve engelli vatandaşlar ile tüm vatandaşların daha düzenli, konforlu ve kolay erişim sağlayacakları hattın EÜTS (Elektronik Ücret Toplama Sistemi) kapsamında çalışma sistemine eklendiğini açıkladı. 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com