HATSU Antakya da çalışmalarını hızlandırdı
16-01-2021 Bu haber 48 kez okundu

Altyapı yatırımlarında hız kesmeyen Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), devam ettiği ‘Antakya Merkez İçme Suyu İkmal İnşaatı’ &c

Altyapı yatırımlarında hız kesmeyen Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), devam ettiği ‘Antakya Merkez İçme Suyu İkmal İnşaatı’ çalışmaları ile ilçe merkezine içme suyunu kayıpsız şekilde iletmeyi hedeflediğini belirtti. Gayrisıhhi, eski teknoloji, ekonomik ömrünü tamamlamış, sürekli arızalanan, asbest, pik döküm ve PVC boruların bertaraf edecek çalışmanın tüm hızıyla sürdüğünü belirten Genel Müdürlük, proje kapsamında muhtelif çaplarda yapımı süren 104 km’lik hat çalışması ile içme suyu temini ve dağıtım sistemlerinde oluşan su kaybını önleme ve buna bağlı olarak enerji maliyetlerini azaltmayı hedeflediklerinin altını çizdi. Yer altında oluşan su kayıplarının önüne geçmede projenin önemli derece katkı sağlayacağına dikkat çeken HATSU, çalışma kapsamında 500 ve 7500 m3’lük olmak üzere iki adet yeni içme suyu deposu, 12 bin 500 abone bağlantısı, vantuz odaları, vana odaları, tahliye odaları ile debimetre odalarının yapılacağını da açıkladı.


Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com