Hatayspor altyapıya önem vermeli
08-01-2021 Bu haber 73 kez okundu
Hatayspor önceki dönem yönetim kurulu üyesi ve altyapı sorumlusu, Hatay Amatör Spor kulüpleri Federasyonu (ASKF) Gençlik Kurulu başkanı, Tüm Spor Adamları Derneği (TÜMSAD) Yönetim K
Hatayspor önceki dönem yönetim kurulu üyesi ve altyapı sorumlusu, Hatay Amatör Spor kulüpleri Federasyonu (ASKF) Gençlik Kurulu başkanı, Tüm Spor Adamları Derneği (TÜMSAD) Yönetim Kurulu Üyesi ve Antakyaspor Başkanı Fahri Serdar Özal yaptığı açıklamada, Hatayspor’un başarısından dolayı başta Onursal Başkan Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, yönetime ve tüm takıma teşekkür ederken, Hatayspor'un yakalamış olduğu başarıdan çok memnun olduğunu, fakat ilk 11 de hiç Türk futbolcu olmadığını, kadroda altyapıdan hiç genç olmadığını, bunun ileride maddi manevi büyük sıkıntılar yaratacağını dile getirdi.
Bunun sıkıntısını son Gençlerbirliği maçında görüldüğüne belirten Fahri Serdar Özal kaleci Munir’in yaptığı büyük hatanın kabul edilebilecek bir durum olmadığını ancak bu durumun daha fazlasının ortaya çıkabileceğini belirtti.
Özal “hep aynı kadroyla 3 günde bir maçı bu futbolcular kaldıramaz. Kadroda bütün oyunculara şans tanınmalıydı. ‘Kazanan kadro değişmez’ diyebilirler ancak 3-4 günde bir maçı taşıyamayacak, deyim yerindeyse acemi oyuncuların çokluğu, yakalanan başarıdan dolayı havaya girme, şımarma vb. gibi olaylarda bu patlama olacaktır.
Ömer hoca kendi itiraf ediyor ‘Elimizde olan bugüne kadar fırsat veremediğimiz ve az oynayan arkadaşlarımızla’ diyor. Bu oyuncuları harmanlamalızdı. Ama ‘Yürüyen Atın Başına Vurmadı’ tabi ki. Oyuncular kadar hocamızda acemi. Burada acilen önlem almalı.
Gelecek yıl Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig'deki yabancı futbolcu sayısında değişikliğe gitme kararı aldı. Bu Gençlerbirliği malğlubiyeti bizi uyandırmış olsun inşallah.”
Fahri Serdar Özal önemli açıklamalarına şöyle devam etti “TFF altyapıdan yetişen oyuncuların daha fazla şans bulması amacıyla, 2021-22 sezonunda altyapıdan yetişen en az 1 futbolcuyu ilk 11'de oynatmak zorunda olacak. Bunu göz önüne alarak alt yapıya önem vermeliyiz. Başkan Savaş her fırsatta AJAX modeli diyor. AJAX şu an Hollanda Ligi lideri ve son maçta alt yapıdan 6 futbolcu kadroda bunun üçü ilk 11 de. Hatayspor’ da bu malesef bırakın alt yapıyı, ilk 11 de yani maç başı seremonisinde İstiklal Marşımızı okuyacak Türk futbolcu yok. Bu Hatay futboluna da Milli takımada zarar vermektedir. "Kupa maçlarında bir kaç maçta Hatay’ lı gençlere gösteriş için yer verenler dikkat etmelidir ki bugün Barcelona, Barcelona olduysa, Real Madrid, Real Madrid olduysa, Liverpool, Liverpool olduysa altyapısından yetiştirdiği futbolcularla oldu. Futbolun beşiği denilen  İngiltere-Premier liginde şu an lider Liverpool bile oynadığı maçlarda altyapısından 6 futbolcuya forma şansı veriyor. Türkiye’de de durum aynı. Süper Lig lideri Beşiktaşın kadrosunda altyapıdan 6 futbolcu varken bunun üçü ilk onbir de.
GENÇLER OYMASA BİLE KADROYA ALINMALI O HAVAYI TENEFFÜS ETMELİ
Bursaspor  altyapısından yeni yıldızlar yetiştirdi. Bursaspor gençlerini sadece Türkiye değil dünya izlemekte. Yarın bu yanlışlıklara devam ederek amatör lige düşen bir Mersin İdmanyurdu, Gaziantepspor olmamamız, bu ligde kalıcı olmamız için alt yapımıza önem vermeliyiz. Hatay’ lı gençlerimizden kadroya almalıyız. O mutluluk havalarını teneffüs etsinler ki daha da başarıya odaklansınlar. İlimizde yetişecek diğer gençlerin ve ailelerinin, şehrimizin kulüplerinin bu konudaki olumsuz düşüncelerini silinsin. Hatayspor amatör takımlara da destek ve ilgi duymalı. Bir amatör lig takımı başkanı olarak bugüne kadar Hataysporumuza destek verdiğimiz gibi bundan sonrada vermeye hazırız.” dedi.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com