Hataylılar iktidara kırgın
02-07-2022 Bu haber 52 kez okundu
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, AKP'nin büyükşehirlerde yaptırdığı "AKP'ye neden kırgınsınız?” anketleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.Hatay'da anket yapmaya gerek olmadığını, Hataylı
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, AKP'nin büyükşehirlerde yaptırdığı "AKP'ye neden kırgınsınız?” anketleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.Hatay'da anket yapmaya gerek olmadığını, Hataylıların iktidara çok kırgın olduğunu söyleyen Güzelmansur iktidara kırgınlığın nedenlerini anlattı.Güzelmansur şunları söyledi:"İktidar 'AKP'ye neden kırgınsınız?' diye anketler yapıyormuş. Ben Hatay’ın neden kırgın olduğunu 4 yıldır anlatıyorum. Anket yapmasınlar, konuşmalarıma baksınlar. Bir kez daha özetle anlatayım: Hatay kırgın, çünkü; en fazla vergi ödeyen 7. il, ama en az yatırım yapılan 4. ilHatay kırgın, çünkü; 600 bin Suriyeli ilimize getirildi buna rağmen hastane, okul, yol, fabrika yapılmadı. Hatay kırgın, çünkü barajları yapılmıyor. Sulama maliyetleri Türkiye’nin kat kat üstünde. Hatay kırgın çünkü İstanbul’un çılgın projesinde ısrar eden iktidar, Hatay’ın çılgın projesi Amanos tüneline çivi dahi çakmadı.Hatay kırgın, çünkü; orta doğuya açılan kapıları kapatıldı, nakliyesi, ihracatı baltalandı.Hatay kırgın, çünkü; savaşın gölgesinde yaşamaya mahkûm edildi; riskli bölge oldu, yatırımcı, turist gelmez oldu."
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com