Hatayın kültür sanat babası
22-02-2020 Bu haber 32 kez okundu
Şair-ozan Nebih Nafile’den “Dostluk” temalı şiir ve türkü dinletisi gerçekleştirildi. Osman Ötken Anadolu Lisesi Kız Öğrenci Pansiyonunda müdür yardımcısı Sibel Aklan koordin
Şair-ozan Nebih Nafile’den “Dostluk” temalı şiir ve türkü dinletisi gerçekleştirildi. Osman Ötken Anadolu Lisesi Kız Öğrenci Pansiyonunda müdür yardımcısı Sibel Aklan koordinatörlüğünde sosyal etkinlikler kapsamında şiir ve müzik dinletisi düzenlendi. Açış konuşmasını yapan Sibel Aklan; “Öz çekim yarışmasında derece alan öğrencilerimizi kutluyorum. Şair Nebih Nafile bu akşam bizlere şiir ve öykülerden oluşan söyleşisi eşliğinde türkülerini seslendirecek. Bizleri kırmayarak ailesi ile geldiği için teşekkür ediyorum.” dedi.
“Yağmur Yağarken” şiirinin ardından türkü paylaşımı ile başlayan şair Nebih Nafile; “Sevgili gençler, bu akşam sizlerin sayesinde güzel olacak. Yarının anneleri, iş kadınları ve değişik mesleklerin yöneticileri var karşımda. Umudum bu yönde. Her zaman için hayallerinizin peşinden koşmayı ihmal etmeyin. Her şeyi paylaşabileceğiniz kaç arkadaşınız var hayatınızda, sanırım bu sorunun yanıtını söylemekte zorlanırsınız. Bir, iki, üç? Bulunduğunuz bu güzel ortamı lütfen güzel değerlendirin. Mezun olup hayata karıştığınızda şimdi etrafınızda olan arkadaşlarınızı hepsini bir arada toplayamazsınız. Güzel dostluklar kurun. Kitap okuyun, müzik dinleyin.” dedi.
Osman Ötken Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Murat Aklan: “Nebih Nafile dostumuz Hatay’ın güzel değerlerinden. Yaşayan Değerler ziyaretlerini düzenleyip, memleketimize kalıcı hizmetlerde bulunan değerleri bulup hayatta iken onları onurlandırıyor ve arkadaşları ile evlerinde ziyaret ediyorlar. Her zaman için bizlere de katkıda bulunuyor, sazı sözü ile yanımızda yer alıyor. Kendisine teşekkür ediyorum.” dedi.
Bağlamada Nebih Nafile, gitarda Merih Nafile ve ritimde Mehmet Ali Bereket etkinlik boyunca pansiyonda kalan öğrencilere müzik ziyafeti sundular. Etkinlik sonunda kitaplarını imzalayan Nebih Nafile, gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com