Flaş Haber
Hatayın bütün zenginliklerini dünya tanıtmak istiyoruz
11-09-2017 Bu haber 224 kez okundu
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Hatay’ın geleceğe umutla bakması adına atılmış en somut adımlardan birisi olan EXPO 2021 konulu bir lansman toplantısı
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Hatay’ın geleceğe umutla bakması adına atılmış en somut adımlardan birisi olan EXPO 2021 konulu bir lansman toplantısı gerçekleştirdi.
Antakya Ottoman Palace’de gerçekleşen toplantıya Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Nihat Matkap, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi,  Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, Defne belediye başkanı İbrahim Yaman, CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, CHP Antakya İlçe Başkanı Hasan Ramiz Parlar, Oda başkanları, dernek başkanları ve üyeleri katıldı.
Toplantı saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasından ardından Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Ömer Faruk Çelebi tarafından EXPO 2021 ilgili slaytlı bir sunum yapıldı.
SAVAŞ: EXPO PROJESİ HATAY’IN ÖNEMLİ BİR PROJESİDİR
Toplantıda sonunda konuşma yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, EXPO 2021 Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından alındı ve bugünden itibaren Hatay bütün dinamikleri zimmetine geçtiğini söyledi.
Başkan Savaş, “EXPO projesi Hatay’ın önemli bir projesidir. 2021 kimine çok uzak, kimini ise çok kısa mesafedir. Onun için bütün dinamiklerimizin bu uğurda gücü neye yetiyorsa, birlik ve bütün içerisinde bunu ele almalıyız. Onun için buradayız” dedi.
EXPO iyi irdelenip, iyi projelendirilirse kaybeden hiçbir şehir, bir ülke yok. İrdelediğiniz zaman birçok şehre, birçok ülkeye, önemli kazanımlar bırakmış ve hemen hemen yüzde doksan beşi bu işten kar etmiştir. Hatay’da 6 yıldır savaşın gölgesinde birçok sıkıntıya göğüs geriyoruz. Ekonomik alanda da geriye giden bir şehiriz.
ASİ NEHRİNİ GELİN GİBİ SÜSLEMELİYİZ
Hatayın bütün zenginliklerini tüm Dünya tanıtmak istediklerini belirten Başkan Savaş, “Biz kadın-erkek birlikte çalışarak 4,5 yıl sonraki EXPO için alt yapımızı, yollarımızı, restorasyonumuzu ve Asi nehrini gelin gibi süslemeliyiz. Bunalar bizlerin ve belediyelerimizin görevidir. Artık bu EXPO Hatay’ındır. Yük çok ağır, bu yükü beraber taşırsak azalır ve üstesinden geliriz” dedi.
EXPO İKİ AYRI BÖLGE YAPMAK İSTİYORUZ
Doç. Dr. Lütfü Savaş, EXPO iki ayrı bölgede yapmak istiyoruz. Bu iki bölge biri Antakya’da 200 dönümlük alanda medeniyetler bahçesi olacak. Bir diğeri iki bölge ise İskenderun İlçesinde 100 dönümlük alanda yapacağız” açıklamasında bulundu.
 

Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com