Hataydan 3 esnaf katıldı
09-10-2019 Bu haber 74 kez okundu
Gastronomi dünyasının en önemli etkinliklerinden olan Yeniden Meze Festivali Ortaköy Feriye’de gerçekleşti. Türkiye’nin dört bir yanından festivale katılan önemli yerel şefler, kendi
Gastronomi dünyasının en önemli etkinliklerinden olan Yeniden Meze Festivali Ortaköy Feriye’de gerçekleşti.
Türkiye’nin dört bir yanından festivale katılan önemli yerel şefler, kendi coğrafyalarına özgü tatları hazırlarken gastronomi dünyasının tanınmış şefleri de özel reçeteleriyle hazırladıkları mezeleri mezeseverlerin beğenisine sundu. Seçilmiş lezzetlerin paylaşıldığı festivale ilgi büyük oldu.
40 firmanın katıldığı festivalde Hatay’dan 3 esnaf katıldı. Humus ve Bakla ile Nedim Usta adına Semir, Adnan ve Ayhan Yoğurtçu kardeşler, kebap dalında Salah Yoğurtuçuoğlu, Hanife Yoğurtçuoğlu, süt ürünlerinde Lale ve Mithat Kuseyri katılım sağladı.
Ünlü gurme Mehmet Yaşin de Hataylı ustaları tebrik ederek stantları ziyaret etti.
Türkiye’nin dört bir köşesinden zengin mezelerin, sokak lezzetlerinin, ünlü şeflerle deneyim atölyelerinin, müzik ve muhabbetin bir arada yaşandığı Yeniden Meze Festivali, yöresel lezzetleri tatmak ve kültürüne tanık olmak isteyenlere unutulmaz bir festival yaşattı. Muhteşem boğaz manzarasıyla İstanbul’un vazgeçilmezi Ortaköy Feriye’de gerçekleşen festival, usta şeflerin birbirinden lezzetli mezeleri ile damaklarda unutulmayacak bir tat bırakarak hafızalara kazındı.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com