Hatay Doktoruna sordu
10-09-2017 Bu haber 50 kez okundu
Türk Alman Jinekoloji Eğitim, Araştırma ve Hizmet Vakfı gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Hatay’da önemli bir projeye ev sahipli
Türk Alman Jinekoloji Eğitim, Araştırma ve Hizmet Vakfı gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Hatay’da önemli bir projeye ev sahipliği yapıldı. Hatay Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda, Hatay halkı doktorlara sorular sordu. Türkiye genelinde birçok önemli doktorun katılım gösterdiği programda 2 gün boyunca Hatay halkının sorularını cevaplayan uzmanlar, Hatay halkını birçok konuda bilgilendirdi. Yoğun ilgi göre programların ardından Türk Alman Jinekoloji Eğitim, Araştırma ve Hizmet Vakfı’nın gerçekleştirdiği anlamlı proje büyük alkış topladı. 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
Antakyada bir ilk
Antakya Belediyesi, 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda bu hafta faaliyete girecek olan ve Antakya’da ilk olma özelliğine sahip olan “Otizm Sosyal Tesisi ve Umut Kafe” ile down sendromlu, otizmli ve tüm engelli vatandaşlara umut olacak. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, yaptığı açıklamada şunlara yer verdi; “15 Temmuz Milli İrade Parkımızda Otizm Sosyal Tesisi ve Umut Kafe’yi hizmete sunarak Otizmli, Down sendromlu ve tüm engelli vatandaşlarımızın gelip rahatlıkla kullanabilecekleri bir sosyal tesis alanı oluşturduk. Antakya Belediyesi olarak oluşturduğumuz bu özel alanda engelli vatandaşlarımızı sosyal hayata kazandırmanın yanı sıra onlara çalışma imkanı sunarak maddi gelir elde etmelerine imkan sunacağız. Böylece hem engelli vatandaşlarımıza destek olacağız hem de birbirleriyle kaynaşmalarına vesile olacağız. Engelli vatandaşlarımızla her daim bir araya gelerek, onların engellerini ortadan kaldırmak ve Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sn. Başbakanımızın tüm belediyelere engelsiz bir şehir oluşturma konusunda talimatları oldu. Bizler de bu talimatları yerine getirmek için birçok hizmeti hayata geçirdik, ayrıca 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda oluşturduğumuz Otizm Sosyal Tesisi ve Umut Kafe ile engelli vatandaşlarımıza destek olacağız. Oluşturduğumuz bu alanda, engelli vatandaşlarımızın rahatını düşünerek lavabo, tuvalet, mescit gibi alanlar da yer alıyor. Ayrıca engelli vatandaşlarımızın çalışacağı Umut Kafe’de çay, kahve, meşrubat, tost gibi ürünlerin satışı gelen vatandaşlara cüzi ücretlerle yapabilecek ve engelli kardeşlerimiz buradan gelir elde edebilecekler. Tüm vatandaşlarımızı, 15 Temmuz Milli İrade Parkı’ndaki Otizm Sosyal Tesisi ve Umut Kafe’ye engelli vatandaşlarımıza destek olmaya davet ediyorum.”  
Japonya dan gezici sağlık aracı Kırıkhan da
Kırıkhan Belediyesi Gezici Sağlık Merkezi Sağlanması Projesinin Japonya ve Türkiye arasındaki Dostluk ve İşbirliğinin sembolü olarak sağlanan ve Hibe Yardımı kapsamında Kırıkhan Belediyesine gönderilen Gezici Sağlık Aracı Kırıkhan Belediyesine teslim edildi. Bölge Milletvekili Mehmet Öntürk ile birlikte Sosyal Belediyecilik anlamında yaptığı bir çok başarılı projelerine bir yenisini ekleyen Başkan Yavuz, “ Memleketimizin güzel insanlarına layık oldukları en iyi hizmeti verebilmek için Japon Büyükelçiliği Yerel Projelere Hibe Programı kapsamında hazırlayıp Japon dostlarımıza sunduğumuz bu önemli projenin kabul edilmesi ile birlikte, Kırıkhan sınırları içerisinde yaşamakta olan ve sağlık hizmetlerine ulaşmakta zorluk çeken vatandaşlarımız ile Suriye’deki iç savaş sebebiyle ilçemize sığınan 60 bin Suriyeli muhacir kardeşlerimize hizmet verecek ve gezici bir sağlık merkezi olarak kullanılacak aracı Belediyemize gönderdiler.  Gezici Sağlık Aracı Projemiz, Kırıkhan Belediyesi ile Kırıkhan Devlet Hastanesi tarafından organize edilerek yürütülecektir. Bu proje ile sağlık sıkıntıları çeken ancak ulaşım, imkânsızlık, ekonomik ve benzeri problemlerle herhangi bir sağlık kuruluşuna gitmekte sıkıntı çeken vatandaşlarımıza gezici bir araç içerisinde modern tıbbi cihazların olduğu gezici sağlık merkezi şeklinde kaliteli sağlık hizmeti sunmayı hedeflemekteyiz. Japonya Büyükelçiliğinin, Türkiye'de sunduğu 5 projeden birisi olan "Yerel Projelere Hibe Programı" kapsamında sunmuş olduğumuz "Gezici Sağlık Merkezi" projemizi finanse ederek bizlerden desteklerini esirgemeyen ve iki ülkenin dostluğunun pekişmesini sağlayan Japonya Büyükelçisi sayın Hiroshi OKA nezdinde Japonya Hükümetine ve Japon halkına şahsım ve Kırıkhan halkı adına ilçemize bu önemli projeyi kazandırdıkları için sonsuz şükranlarımı sunarım. Yine bu projenin olgunlaşması için her türlü fedakârlıklarda bulunan hemşerimiz Gökhan Tacir'e de katkılarından dolayı bir kez daha teşekkür ederim” dedi.
Yazarlarımız
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon: 0326 123 12 12

Fax: 0326 123 12 12

E-Posta: mail@mail.com