Hatay Diş Hekimleri Odası görev dağılımı yaptı
31-07-2020 Bu haber 186 kez okundu
18. Olağan genel kurulu seçimini yapan Hatay Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Antakya İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alarak ilk toplantısını gerçekleştirdi. Hatay Dişhekimleri Odas
18. Olağan genel kurulu seçimini yapan Hatay Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Antakya İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alarak ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Hatay Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu Adına Başkan Nebil Seyfettin kamuoyuyla bir açıklama paylaştı.
Seyfettin yapılan açıklamada: “Hatay Dişhekimleri Odası’nı bugünlere taşıyan meslektaşlarımıza genel kurula katılarak, bizleri bu önemli göreve seçtikleri için teşekkür ediyoruz. Ayrıca Genel Kurulumuza katılarak, bizleri onurlandıran Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sayın Fedai Yücedal’a, HMKÜ Dişhekimliği Fakültesi Hocalarımıza, Hatay Akademik Meslek Odaları Kurulu Üyesi Odaların Başkanları’na (HAMOK)’a ve değerli basın emekçilerine teşekkür ediyoruz.
Hatay Dishekimleri Odası olarak 18. Olağan Genel Kurulumuzu tamamlayarak mazbatamızı aldıktan sonra ilk Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirdik. Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurullarında görev dağılımı yapılarak çalışmalara başlanmıştır.
3224 sayılı Türk Dişhekimleri Birliği kanununun 10.maddesi uyarınca yapılan Yönetim Kurulu görev dağılımı sonucunda;
Başkanlığa Nebil Seyfettin getirildi. Başkan Vekilliğine Ahmet Karbeyaz, Genel Sekreterliğe Davut Akemoğlu, Saymanlığa Leyla Ergün seçildi.
Yönetim kurulunda; Burhan Mansuroğlu, Ahmet Eraslan, Emin Sermet Güler, İhsan Cemal Melek Nahiddin Tumani üye olarak görev aldı.
Başkan Neriman Paşabeyoğlu, Raportör Mehmet Yumuşak Üyeler; Soner Amaç, Emel Dağ, Fatma İlden Kahramanoğlu, Disiplin Kurulunda bulunuyor.
Başkan Meşlin Şenay Bat, Raportör Vecih Akarca, Üye Onur Emir Denetleme Kurulunda görev yapacak.
Mithat Baklacı, Prof. Dr.Behiye Bolgül, Cem Tamimi, Orhan Günal, Necdet Çapar, Ahmet Kanatlı Adnan Kimyon Kurultay Delegesi listesinde yer aldı.
Odanın yeni vizyonunda serbest ve kamuda çalışan, dişhekimliği fakültesinde görev yapan tüm akademisyenlerle birlikte olmaya devam edeceğiz. Ağız ve diş sağlığı bileşenlerinin en önemlisinin dişhekimi olduğunu unutmadan; laik Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ilkelerine inanarak dil, din, mezhep, etnik ve politik ayrım gözetmeksizin, etik değerlere ve tıbbi deontolojiye, insanların kardeşliğine, çevreye doğaya, emeğe ve insan haklarına sahip çıkmak olacaktır. Mesleğimize, geleceğimize ve toplumun sağlık hakkına sahip çıkacağız. Toplum ağız diş sağlığı seviyesini daha üst noktalara çıkarmak için yaptığımız çalışmalarda dün olduğu gibi bundan sonra da yanımızda olacak olan siz basın emekçilerinin vereceği desteğe teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” değerlendirmesinde bulundu.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com