Hatay da yanık üniteleri yetersiz
17-01-2022 Bu haber 79 kez okundu
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, yanık ünitelerinin yetersizliği nedeniyle yer bulmayan, hastane hastane, şehir şehir dolaşan yanık hastalarının sorunlarını Meclis gündemine taşıdı.HATAY’DA 1 YA
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, yanık ünitelerinin yetersizliği nedeniyle yer bulmayan, hastane hastane, şehir şehir dolaşan yanık hastalarının sorunlarını Meclis gündemine taşıdı.HATAY’DA 1 YANIK MERKEZİ VAR, O DA SURİYE’DEN GELENLERLE DOLUHatay’daki tek yanık merkezinin 1,6 milyonluk Hatay nüfusuna, Hatay’da yaşayan 550 bin Suriyeli’ye, sınır dışından gelen Suriyelilere ve yanık ünitesi olmayan/dolu olan çevre illerden gelen yanık hastalara hizmet vermesinin beklendiğini belirten Güzelmansur “13 yatak kapasitesi olan bu merkezde son zamanlarda Suriye’den getirilen yanık vakaları nedeniyle yer bulmak olanaksız” dedi.Güzelmansur’un Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın yanıltmasını istediği konular şunlar:Türkiye’de kamu hastanelerine bağlı kaç yanık ünitesi/merkezi ve yanık yatağı hizmet vermektedir? İhtiyaç duyulan sayı nedir?Türkiye’de ve Hatay’da bir yılda yanık üniteleri dolu olduğu için yer bulamayan ve tedavisine geç başlanan hasta sayısı nedir?Hatay’daki 13 yatak kapasiteli tek yanık merkezinin, 550 bin Suriyeli ile birlikte 2.2 milyonluk bir nüfusa, çevre illerden gelen hastalara ve Suriye’den getirilen yanık hastalarına hizmet vermesinin beklenmesi gerçekçi bir yaklaşım mıdır?Hatay’da yanık ünitesi/merkezi sayısının ihtiyaç doğrultusunda artırılması için bugüne kadar neden bir adım atılmamıştır? Bundan sonra herhangi bir adım atılacak mıdır?Ülkemizde yanık hastanesi kurulması için planlanan/yürütülen bir çalışma var mıdır? Detayları nelerdir?”
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com