Hamurcu arıların önemine dikkat çekti
27-05-2020 Bu haber 42 kez okundu
Hatay Veteriner Hekimler Odası Başkanı Yahya Hamurcu, arıların önemine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirdiği basın açıklamasında, “Arılar yaşam demek. Arı varsa hayat var. Hepimizin yaşamı
Hatay Veteriner Hekimler Odası Başkanı Yahya Hamurcu, arıların önemine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirdiği basın açıklamasında, “Arılar yaşam demek. Arı varsa hayat var. Hepimizin yaşamı, onların yaşamına bağlıdır. Onlarsız, yemeye alışkın olduğumuz ürünlerin çoğu tehlikeye girmektedir” dedi.
Arıların ve diğer tozlayıcıların insanlık ve dünyamız için taşıdıkları önemin hatırlatılması gerektiğini belirten Hamurcu, “Bu konuda bir farkındalık oluşturulması ile arıların ve diğer tozlayıcıların gelişebilmesi için hayatta kalma koşullarını iyileştirmek ve yaşam alanlarına ışık tutmaktır. Tozlayıcılar, ekosistemin korunmasında, yükselen dünya nüfusunun sürdürülebilir bir şekilde beslenmesinde, biyo çeşitliliğin korunmasına yardımcı olmada hayati derecede önemli bir rol oynamaktadır. Albert Einstein’nın “Eğer arılar yeryüzünden kaybolursa insanın sadece 4 yıl ömrü kalır” değerlendirmesi, bu önemin çok çarpıcı şekilde ifade edilmesidir” diye konuştu.
Başkan Hamurcu, ülkemizin sahip olduğu yaklaşık 8 milyona yakın kovan varlığı ile dünyada 2. sırada, 120 bin ton dolayındaki bal üretimi ile dünyada 6. sıralarda yer aldığını sözlerine ekledi.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com