Flaş Haber
HAMOK sordu Başkan Savaş yanıtladı
09-08-2018 Bu haber 211 kez okundu
Hatay Akademik Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu (HAMOK), Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ı makamında ziyaret etti. G&oum
Hatay Akademik Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu (HAMOK), Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ı makamında ziyaret etti.
Görüşmeye HAMOK bileşeni odalar adına Hatay Diş Hekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin, Hatay Eczacı Odası Başkanı Sedat Aközcan, Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Tahsin Kırık, Hatay Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Yahya Hamurcu, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Hatay İl Temsilciliği Başkanı Cem Hüzmeli, TMMOB inşaat Mühendisleri Odası Hatay Şubesi Başkanı Selim Harbiyeli, TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası Hatay İl Temsilciliği Başkanı Kemal Yeşiloğlu, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Hatay İl Temsilciliği Başkanı Rasim Can, TMMOB Makina Mühendisleri Odası Hatay İl Temsilciliği Başkanı Riyad Önal, TMMOB Mimarlar Odası Hatay Şubesi Başkanı Mustafa Özçelik, TMMOB Şehir Plancıları Odası Hatay İl Temsilciliği Başkanı Serkan Koç katıldı.
HAMOK Dönem Sözcüsü Nebil Seyfettin, toplantı sonunda şu açıklamayı yaptı:
“Toplumsal sorumluluğumuz gereği, son günlerde kamuoyun da gündeminde olan ilimiz ile ilgili önemli konuları Sivil Toplum Örgütü (STÖ) ile istişare ettikten sonra görüşlerimizi ve çözüm önerilerimizi paylaşmak üzere Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız ile önemli bir toplantı gerçekleştirdik.
Görüşmemizde, öncelikle Asi Nehri ile ilgili yapılan çalışmalar konusunda bilgi aldık. Daha sonra sırasıyla Defne İlçesi Turunçlu Mahallesindeki Atıksu Arıtma Tesisi, Vakıf İşhanı ile Antakya Oteli’nin yeri, Stadyum Alanı, Armutlu Kapalı Spor Salonu ve Atatürk Parkı içinde yapılması planlanan Kültür Merkezi ve Nikah Salonu konusundaki görüşlerimizi HAMOK bileşeni odalar olarak Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile paylaştık.
Başkan Lütfü Savaş Asi Nehri ile ilgili çalışmaların çok yakın bir zamanda tamamlanacağını ve Asi Nehri’nin özlenen görüntüsüne kavuşacağını,  Turunçlu Mahallesinde bulunan Atıksu Arıtma Tesisi ile ilgili olarak Büyükçat bölgesinde yapımı planlanan Atıksu Arıtma Tesisinin Turunçlu’daki Atıksu Arıtma Tesisini de kapsayacak şekilde yeniden planlamasının yapıldığını, teknik imkanlar elverirse Turunçlu’da bulunan Atıksu Arıtma Tesisinin kaldırılarak sadece Büyükçat Bölgesinde tek bir Atıksu Arıtma Tesisinin yapılabileceğini ifade etti. Bununla beraber Turunçlu’da bulunan Atıksu Arıtma Tesisi yanında bulunan Hayvan Barınağının yakın bir zamanda kaldırılarak bu alanın park olarak düzenleneceğini ekledi.
Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Vakıf İşhanı ile Antakya Oteli’nin yeri konusunda Hatay Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonunda bu konuyla ilgili çalışma yürüttüklerini ve yetkililerle görüşme yaptıklarını ifade ederek bu konuda kamuoyunun daha fazla destek vermesi gerektiğini, Stadyum Alanı ile ilgili Hatay Büyüksehir Belediyesi olarak proje hazırladıklarını bu alanın kent meydanı ve yeşil alan olarak kullanılması gerektiğini, Armutlu’da bulunan Kapalı Spor Salonu’nun mutlaka Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesi gerektiğini, bununla ilgili çalışma yürüttüklerini; Atatürk Parkı içinde yapılması planlanan Kültür Merkezi ve Nikah Salonu ile ilgili olarak gelen eleştiriler üzerine farklı bir proje hazırladıklarını ve bu konuda meslek odaları ile görüş alışverişinde bulunarak çalışma yürüttüklerini aktardı.
HAMOK bileşeni odalar olarak Hatay adına kamu yararı açısından olumlu gördüğümüz her çalışmaya şimdiye kadar destek olduğumuz gibi, bundan sonra da destek olacağımızı, doğru bulmadığımız konularda da yapıcı eleştirilerle doğruyu bulma konusunda katkı vereceğimizi belirttik. Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalarda Meslek Odaları ile iş birliğinin önemli olduğunu ve yapılacak çalışmalarda belli bir aşamaya gelmeden planlama sürecinde paylaşılarak görüş alınmasının önemini vurguladık.
Bizler bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da İlimiz ile ilgili önemli bulduğumuz tüm konularda yetkililerle bir araya gelmeye ve katkı vermeye devam edeceğiz.”
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com