Flaş Haber
HAMOK Savaşı ziyaret etti
10-09-2017 Bu haber 456 kez okundu
Hatay Akademik Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu (HAMOK) Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş'ı makamında ziyaret etti. Ziy
Hatay Akademik Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu (HAMOK) Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş'ı makamında ziyaret etti. Ziyaret ile ilgili sosyal medyada açıklamada bulunan TMMOB Mimarlar Odası Hatay Şubesi Başkanı Mustafa Özçelik; “ Görüşmeye HAMOK bileşeni odalardan Hatay Diş Hekimleri Odası başkanı Nebil Seyfettin, Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası başkanı Tahsin Kırık, Hatay Tabip Odası Başkanı Cengiz Haksöz, Hatay Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Yahya Hamurcu, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Hatay İl Temsilciliği adına Cem Hüzmeli, TMMOB inşaat Mühendisleri Odası Hatay Şubesi Başkanı Selim Harbiyeli, TMMOB Makina Mühendisleri Odası Hatay İl Temsilciliği Başkanı Cem Ergönül, TMMOB Mimarlar Odası Hatay Şubesi Başkanı Mustafa Özçelik, TMMOB Şehir Plancıları Odası Hatay İl Temsilciliği Başkanı Serkan Koç katıldı. Görüşmede, öncelikle Antakya kent merkezinde bulunan Stadyum Alanı’nın Stadyum taşındıktan sonra Kent Meydanı ve yeşil alan olarak düzenlenmesinin kentimizin gelişimi ve sürdürülebilirliği için önemi üzerinde durarak, Meslek Odaları olarak çözüm önerilerimizi ilettik. HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Büyükşehir Belediyesi’nin bu alanın Kent Meydanı ve yeşil alan olarak kullanımı için yaptıkları girişim ve çalışmaları aktarıldı.  Daha sonra Expo 2021 Hatay, 1/100.000 ölçekli İmar Planı, “Hatay Hakkını İstiyor” kampanyası, Asi Nehri ve devam eden altyapı çalışmaları ile ilgili detaylı bilgileri alınarak bu konulardaki görüş ve değerlendirmeler HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ la paylaşıldı. HAMOK bileşeni odalar olarak Hatay adına kamu yararı açısından olumlu gördüğümüz her çalışmaya şimdiye kadar destek olduğumuz gibi, bundan sonra da destek olacağımızı ve katkı vereceğimizi ifade ederek, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalarda Meslek Odaları ile işbirliğinin önemini vurguladık. Hatay Akademik Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu (HAMOK) olarak Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş ile verimli geçen bir toplantı gerçekleştirdik. Başkanımıza içtenliği ve samimiyeti için teşekkür ederiz” diyerek açıklamasına son verdi.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com