Flaş Haber
HADO Gene İyisin Hatay
10-02-2018 Bu haber 256 kez okundu
Hatay Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı olağan meclisi gerçekleştirildi. Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirilen ve Ba
Hatay Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı olağan meclisi gerçekleştirildi. Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirilen ve Başkanlığını HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın yaptığı toplantıda Deniz Otobüsü projesi HADO gündemin dikkat çeken maddesi oldu.
Sık sık tartışmaların yaşandığı mecliste HADO projesinin Hatay Büyükşehir Belediyesi yetkisinde olmadığı üzerine durarak açıklamalarda bulunan Ak Parti Meclis Üyelerinin tutumu üzerine salonda hararetli dakikalar yaşandı. Ak Parti Meclis Üyeleri HADO projesine kiralama yönetimiyle sıcak bakacaklarını söyleyerek 15 günlük veya 1 aylık deneme süresiyle projenin başarılı olup olmayacağına karar verilmesi gerektiğini istedi.
HATAY HADO PROJESİNİ HAK EDİYOR
Ülke gündeminde HADO Projesiyle ilgili destek haberlerinin geldiğini ve Hatay’ın bu projeyi hak ettiğini ifade eden HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş projenin detaylarını açıklayarak Ak Parti meclis üyelerine Müsteşar ve gerekli birimlerden HADO’ya destek geldiğini söyledi. Hatay’ın şartlarıyla diğer illerin şartlarının aynı olmadığını ve turizmin canlanmasının Hatay için önemli olduğunu belirtti. Ekonominin düzelmesi için biran önce gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini ifade eden Başkan Savaş, projenin hayata geçmesi için makul bir süre verilmesi ve yetkinin Büyükşehir Belediyesinde toplanması gerektiğini dile getirdi.
CHP meclis üyeleri ise 15 günlük veya 1 aylık deneme süresinin başarılı olması için yeterli süre olmadığını ifade ederek bu isteğin proje için kötü niyetli bir yaklaşım olduğunu söylediler.
Görüşmelerin sonunda oylamaya sunulan HADO projesi için gerekli gemilerin 5 yıl süreyle kiralanması 72 kabul ve 1 red oy ile onaylandı.
Böylece Hatay Turizmini canlandıracak olan HADO Projesinin ilk adımı atılmış oldu.
 

Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com