Günay Otomotiv de tanıtım etkinliği
10-10-2021 Bu haber 72 kez okundu
Schmitz Cargobull, yeni ürünlerinden biri olan Soğutucu Ünitesi’ni, Hatay Bayisi Günay Otomotiv’de tanıttı. Gerçekleşen tanıtım etkinliğine Schmitz Cargobull’un Türkiye (CEO) yö
Schmitz Cargobull, yeni ürünlerinden biri olan Soğutucu Ünitesi’ni, Hatay Bayisi Günay Otomotiv’de tanıttı. Gerçekleşen tanıtım etkinliğine Schmitz Cargobull’un Türkiye (CEO) yöneticisi Mehmet Kerem Taş, Mersin Bölge Satış Müdürü Haluk Hasdemir, Hatay Bayisi ve Servisi Güney Otomotiv’in Yönetim Kurulu Başkanı Halef Günay, Adnan Günay ve nakliyeciler katıldı.
Etkinlikte konuşan Schmitz Cargobull’un Hatay Bayisi Günay Otomotiv’in yönetim Kurulu Başkanı Halef Günay, “Bugün burada bayiliğini yaptığımız  Schmitz Cargobull’un piyasaya sürdüğü, Avrupa’da yaklaşık 3-4 yıldır kullanılan ancak Türkiye’de yeni piyasaya sürülen soğutucu ünitesinin tanıtımı için bir araya geldik.” dedi.
GÜNAY: DORSELERİ KAYIT ALTINA ALMALIYIZ
Servisleriyle gece gündüz 7-24 nakliye sektörünün hizmetinde olduklarını belirten Günay, “Schmitz Cargobull’un yeni ürünü soğutucu ünitesi sessiz çalışması ile ünlü. Soğutucu ünitesinin tek başına satılması için ricada bulunduk. Ancak şirketimiz kendi ürünü olan dorse ile birlikte satılmasında ısrarcılar. İleride bunun tek başın satılmasını sağlamak için hepinizin huzurunda Türkiye yöneticisinden bir kez daha istiyorum. Böylelikle dorsesi olan nakliyecilerimize de hizmet verme imkanımız olacak. Derseler motorlu olmadığı için bankacılar çok itibar etmiyor ve Dorse için  kredi vermiyor. Vermek içinde ek teminat istiyor. Burada çalışan lojistik sektörünün nasıl çalıştığını biliyoruz. Özellikle bizler servisimizin çalışma şeklinden sektörün hızını çok rahat ölçümleyebiliyoruz. Bu anlamda bankacılar nakliyeci kardeşlerimize destek olsunlar. Yaklaşık 35 senedir bire bir Hatay’da ayakta kalan her firmamızın referansı olabilecek durumdayız. Bu arada Uluslar arası Nakliyeciler Derneği’nden (UND) ricamız dorseleri devletimizin kayıtları altına aldığımızda anda belki bankacılarımıza biraz daha cazip gelebilir. Dorseleri devlet kayıdı altına aldırmalıyız. Bu konuda UND’den de destek istiyoruz. UND bunun için bir çözüm önerisinde bulunabilir.  Eskiden dorseyede mi vergi verelim? diyen nakliyeciler bankalarda kredi bulamamaktan şikayetçi. Dorselerin kayıt altına alınmasıyla 6 ayda bir ödeyeceğimiz 100 lira gibi MTV yerine motorsuz taşıt vergisi gibi olabilir. Örenecek olan o 100 lira kimseyi etkilemez ama bankadan alınacak kredi, nakliyeci kardeşlerimizin çoğunun yolunu açar.” diye konuştu. 
TAŞ: BU SEKTÖRÜN LİDERİYİZ
Schmitz Cargobull’un Türkiye (CEO) yöneticisi Mehmet Kerem Taş’da, Schmitz Cargobull 130 yıllık bir şirket olduğunu belirterek, “Bu sektöründe lideriyiz. Hem Avrupa’da hemde Türkiye’de son derece hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyoruz. Schmitz Cargobull olarak bizler direk satma organizasyonunu tercih etmemize rağmen dünyanın sayılı örneklerinden biri olarak, biz Günay Otomotiv’i bayımız olarak seçtik. Biz Günay Otomotiv ile uzun yıllar çalışacağımıza eminiz.” dedi.
Pandemi döneminde bir çok sektörün büyük sıkıntılar çektiğine değinen Taş, “Bizim sektörümüz bunun aksine gelişerek devam etti. Özellikle lojistiğin önemi bir kez daha anlaşıldı. Hijyene verilen önemle buyıl ki dorse pazarının yaklaşık 22-24 bin civarına çıkacağını düşünüyoruz ve Schmitz Cargobull olarak payımızı arttırarak devam ediyoruz. Çok büyük büyüme planlarımız var. Türkiye’deki yatırımlarımızı devamlı ikiye katlayarak, hemen hemen her ay fabrikamızda bir parti yaparak devam ediyoruz. Dolayısı ile sizlere en iyi hizmeti vermek amacı ile çalışıyoruz. Bizime çalıştığınız için teşekkür ediyoruz. İnşallah çok uzun yıllar devamlı büyüyerek yolumuza devam edeceğiz.” diye konuştu.
Tanıtım etkinliğinde Schmitz Cargobull’dan Murat Taş, soğutucu ünitesinin tanıtımını yaptı. Taş, ayrıca Schmitz Cargobull Türkiye’nin lojistik sektörüne 7/24 hizmet verdiklerini belirterek, “Avrupa’da 800 noktada 11 noktada servis ağına sahibiz. 2022 yılında Türkiye’deki servis sayımızı 20’nin üzerine çıkarmayı planlıyoruz. Türkiye’nin farklı lokasyonlarında, araç yoğunluğunun yoğun olduğu bölgelerde servislerimizle sizlere hizmet etmek için çalışacağız.” diye konuştu.


Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com