Gençler üniversiteyi bitiriyor iş bulamıyor
14-01-2020 Bu haber 84 kez okundu
Türkiye Gençlik Konseyi (TGK) Genel Başkanı Kasım Bağdu, Radyo Mega’nın konuğu oldu. Mega Medya Grubu Genel Koordinatörü Semir Yazıcı’nın Mega Radyo’da hazırlayıp sunduğu, Teknik yö
Türkiye Gençlik Konseyi (TGK) Genel Başkanı Kasım Bağdu, Radyo Mega’nın konuğu oldu. Mega Medya Grubu Genel Koordinatörü Semir Yazıcı’nın Mega Radyo’da hazırlayıp sunduğu, Teknik yönetmenliğini Şirvan Selçuk ve Mustafa Mert’in yaptığı ‘Semir Yazıcı ile Panorama’ programına konuk olan Genel Başkan Kasım Bağdu şunları dile getirdi:
“Ülkemizin en büyük yer üstü zenginliği kuşkusuz ki gençlerdir. Geleceğimizin en büyük teminatı da bugünkü gençlerdir. Oldukça iyi sayılabilecek bir genç nüfusa sahibiz. Ancak bu bizim için avantaj iken biz bunun kıymetini bilmeyerek bu değerlerimizi kaybediyoruz. Üniversitede nice genç kardeşlerimiz okuyor. Hemen hemen hepsi ile görüşme fırsatımız oluyor. Ailesinin ve kendisinin bin bir emekleri ile okuduğu üniversiteden mezun olunca ne yapacağını, çalışıp çalışmayacağı bilmiyor. Bu da gelecek kaygısına neden oluyor. Kaldı ki çoğu okuyamıyor. Gerek maddi ve gerekse manevi imkansızlıktan dolayı üniversiteyi bitirmeden bırakıp gidiyor. Kimisi de bu tür sıkıntılarda dolayı bu yaşlardaki imkansızlıklardan, sorunlardan bunalmış bir ruh halini alarak çaresizce kendi canına kıyıyor. Üniversiteyi bitirdim iş bulamıyorum bir yandan da KYK borcum onu da ödeyemiyorum bana iş bulun diye binlerce talep alıyoruz. Biz elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Ancak buna köklü bir çözüm bulmak gerekir. Üniversitelerdeki gençlerimiz sadece öğrenmeye yönelik değil eğitim ile devşirilmeli. Bunun için devletimizce imkanlar sağlanmalı. Allah devletimize zeval vermesin yine de gençlerimize imkanlar sağlanıyor. Ancak görünüşe bakılacak olursa bunlar yetersiz kalıyor. Üniversitelerde okuyan gençler bu gün ülkemizin geleceği için çok güzel işler başaracak kişiler olacaklardır. O yüzden gençlerimizin önünü açmalıyız destek olmalıyız.”
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com