Gazeteci halkın vicdanı olmalıdır
12-01-2020 Bu haber 72 kez okundu
CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.  Gazetecilik mesleğinin halkın özgür haber almasında temel bilgi kaynağı olduğunu ifade eden To
CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.  Gazetecilik mesleğinin halkın özgür haber almasında temel bilgi kaynağı olduğunu ifade eden Topal, bu gün binlerce gazetecimizin işsiz kaldığı, çalışanların ise özgür bir ortamdan uzak koşullarda çalıştığını ifade etti.
Serkan Topal yazılı olarak yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi.
Demokrasinin temel koşulu kuvvetler ayrılığı ilkesidir. Çağdaş demokrasilerde dördüncü kuvvet olarak kabul edilen Basın ne yazık ki yeni düzende kuvvet olma erki yerine, ya siyasi iktidarların veya sermaye gruplarının tahakkümü altına girmiştir. Gazeteci gördüklerini yazmak yerine görmediklerini yazmak gibi bir seçeneğe zorlanmaktadır. Binlerce gazetecimiz işsiz olduğu gibi onlarca gazetecimiz ise gazetecilik faaliyetlerinden dolayı ceza evlerindedir.
Bu anlayış ile demokrasimizi çağdaş düzeye çıkaramadığımız gibi gazeteciliği de meslek olmaktan çıkarmak gibi bir anlayışa mahkum ederiz.
Hep birlikte bu anlayışa dur demeli,  Gazetecilerimizin  ve Gazeteciliğimizin sorunlarını bir an önce çözüme kavuşturmalıyız. Çalışan gazetecilerimizin birkaç misli Çalışamayan Gazetecilerimiz oluşmuş ise bunu sorgulamak her bir demokratın olduğu kadar ülkeyi yönetenlerinde temel sorunudur.”
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com