Erzin Öğretmen Evi yıkım için gün sayıyor
09-02-2019 Bu haber 204 kez okundu
İstanbul’da 8 katlı binanın yıkılması, Hatay’ın Erzin ilçesinde konaklama ve müdavimlerinin boş zamanlarını geçirdikleri, daha önce depreme dayanıksız bulunan Öğretmen evi binasının
İstanbul’da 8 katlı binanın yıkılması, Hatay’ın Erzin ilçesinde konaklama ve müdavimlerinin boş zamanlarını geçirdikleri, daha önce depreme dayanıksız bulunan Öğretmen evi binasının yıkımı işlemlerini hızlandırdı.
Erzin uzun yıllar tek konaklama yeri olarak hizmet veren, ilçede 28 yıldır müdavimlerinin buluşma merkezi olan Öğretmenler Evi birasının depreme dayanıksız bulunduğu gerekçesiyle daha önce yıkımına karar verilmişti. Uzun süredir yıkım kararı olan Öğretmenler evi binasının yıkım uygulaması ise hayata geçirilmeyi bekliyordu. İstanbul Maltepe’de bir binanın tamamen çökmesi, Erzin’de depreme dayanıksız ve yıkım kararı verilen Öğretmen evinin de yıkım işlemlerini hızlandırdı.
Öğretmen Evi Müdürü Erhan Kenanoğlu binanın daha önceden var olan yıkım kararının hızlı bir şekilde uygulamaya konulduğunu belirterek “10 gün gibi kısa süre sonra bina boşaltılacak, muhtemelen yıkım kararı gerçekleştirilecek. Biz de Cumhuriyet Mahallesinde yer alan eski Kütüphane binasının, Öğretmenler Evi’ne tahsis edilmesi üzerine hizmetimizi biz burada sürdüreceğiz” dedi.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com