Eryılmazdan Samandağa şeffaf yönetim sözü
09-02-2019 Bu haber 124 kez okundu
Millet ittifakının Belediye Başkan adayı olarak belirlenen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Av. Refik Eryılmaz Samandağlı kalabalık partili topluluğuna şeffaf hesap verebilir bir yönetim sözü verdi. Millet ittifakı
Millet ittifakının Belediye Başkan adayı olarak belirlenen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Av. Refik Eryılmaz Samandağlı kalabalık partili topluluğuna şeffaf hesap verebilir bir yönetim sözü verdi.
Millet ittifakı Samandağ Belediye Başkan adayı CHP’li Hatay eski milletvekili Av. Refik Eryılmaz, kalabalık partili topluluğuna açık havada hitap ederek, kendisini bu önemli göreve layık gören Genel Başkan Kılıçdaroğlu’ndan MYK, PM, bölge milletvekillerine il ve ilçe yönetimine teşekkür etti.
125 bin insanın yaşadığı Samandağ gibi bir şehri yönetmenin zorluğuna işaret eden Belediye Başkan adayı Refik Eryılmaz “İşimiz zor, böyle bir ilçenin sorumluluğunu almak kolay bir iş değildir. Ben bu sorumluluğun bilincindeyim. Şundan emin olmanızı istiyorum; biz hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimseyi dışlamadan, tamamen kucaklayıcı, birleştirici, şeffaf, hesap verebilir, halkçı bir anlayışla bu ilçeyi yöneteceğiz” dedi.
Memleketin sorunlarını gayet iyi bildiklerinin altını çizen Eryılmaz “Çözüm yollarının da ne olduğunu biliyoruz. Denizimiz, sahilimiz, kumsalımız, tarihi ve kültürel zenginliğimiz, yetişmiş insan gücümüz var ama gelin görün ki, bugüne kadar maalesef bu zenginliklerimizden yararlanamadık, bunları bir türlü Samandağ halkının hizmetine sunamadık. Kimseyi kötülemek, karalamak anlamında söylemiyorum; 125 bin nüfusun içinde, ilçeyi ilçe yapan temel unsurlardan yoksun olmasını içime sindiremiyorum. Otogarımız yok! Sebze halimiz, sanayi sitemiz, yeşil alanımız, otoparkımız, turizm yatırımımız, istihdam yok. Çarpık yapılaşma almış başını gidiyor. Gençlerimiz işsiz, bunları konuşmak zorundayız ve biz bu sorunları bilen, gören noktada, bütün bu sorunlara çözüm bulma adına, siz halkımızla, STK’larla birlikte ortak akıllar bu sorunlara çözüm üreteceğimize inanıyorum” diye konuştu.  
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com