Engelliler için anlamlı etkinlik
06-12-2019 Bu haber 120 kez okundu
Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Dörtyol Fen Lisesi'nde Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Dörtyol Kadın ve Aile Koordinatörlüğü Dörtyol, Payas ve Erzin temsilciliğince d&uum
Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Dörtyol Fen Lisesi'nde Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Dörtyol Kadın ve Aile Koordinatörlüğü Dörtyol, Payas ve Erzin temsilciliğince düzenlenen programda, Karakese Ortaokulunda Sosyal Bilgiler öğretmeni görme engelli Ömer Perçin ile işitme engelli işaret dili ile konuşan Cansu Melike Can öğrencilerle beraber söyleşi yaparak anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdiler.
Dörtyol Fen Lisesi öğrencilerinin ilgi gösterdiği programda, ilk olarak TÜGVA Dörtyol Kadın ve Aile Koordinatörlüğü Dörtyol, Payas ve Erzin temsilcisi ve Hatay Yeminli İşaret Dili Tercümanı Hümeyra Çankır öğrencilere günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaparak Ömer Perçin ve Cansu Melike Can'ı öğrencilerle tanıştırdı.
Uçan Balon Kreşi öğrencileri ve Karakese Ortaokulu öğrencileri işaret dili ile hazırlayıp sundukları şarkılar beğeni toplarken duygusal anlar yaşandı. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com