Flaş Haber
Ehlibeyt sevgisi Müslümanların ortak paydası
08-09-2017 Bu haber 229 kez okundu
CHP Defne İlçe Başkanı Mehmet Gönenç, ‘Gadir Hum Bayramı’ dolayısıyla mesaj yayınladı. Gönenç, yayınladığı mesajda şunları
CHP Defne İlçe Başkanı Mehmet Gönenç, ‘Gadir Hum Bayramı’ dolayısıyla mesaj yayınladı.
Gönenç, yayınladığı mesajda şunları söyledi;
“Hangi mezhepten olursa olsun Hz. Ali ve Ehlibeyt sevgisi Müslümanların ortak paydası olup farklılıklarımızı zenginlik olarak kabul eden anlayışı egemen kılmaya çalışan insanlar olarak Hz. Muhammed’in ‘Ben kimin mevlası isem, Ali de onun mevlasıdır’ ifadesiyle Alevilik inancının dinimiz için önemini vurgulamaktadır. Gadir-i Hum, geçmiş derinliği olan ve geleceğe uzanan bir tarihsel birikimin en önemli olgularından biridir. Semavi dinlerin ortak mesajının günümüze iletildiği ve geleceğe taşındığı büyük bir mirastır. Hz. Muhammed’in Veda Haccı dönüşünde Gadir-Hum kuyusunun başında Hazreti Ali’yi halife tayin ettiği ve Velayetini bıraktığı gündür. Alevi inancına mensup halkımızın en büyük bayram olarak kutladığı bu günde cehennem ateşinin bile söndüğüne inanılır.
Ülkemizin geçtiği bu hassas süreçte Alevi öğretisinin en kutsal günü olarak kabul edilen Gadir-i Hum Bayramı’nın insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesi temennisiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin onurlu vatandaşları olarak aklın ve bilimin yol göstericiliğinde çağdaş ve uygar ülkeler düzeyinde yer almak hedefiyle eşitliği, adaleti ve inançlara saygı duymayı hayata geçirmek temel görevlerimizden biri olacaktır.”
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com