Ehlibeyt sevgisi Müslümanların ortak paydası
08-09-2017 Bu haber 114 kez okundu
CHP Defne İlçe Başkanı Mehmet Gönenç, ‘Gadir Hum Bayramı’ dolayısıyla mesaj yayınladı. Gönenç, yayınladığı mesajda şunları
CHP Defne İlçe Başkanı Mehmet Gönenç, ‘Gadir Hum Bayramı’ dolayısıyla mesaj yayınladı.
Gönenç, yayınladığı mesajda şunları söyledi;
“Hangi mezhepten olursa olsun Hz. Ali ve Ehlibeyt sevgisi Müslümanların ortak paydası olup farklılıklarımızı zenginlik olarak kabul eden anlayışı egemen kılmaya çalışan insanlar olarak Hz. Muhammed’in ‘Ben kimin mevlası isem, Ali de onun mevlasıdır’ ifadesiyle Alevilik inancının dinimiz için önemini vurgulamaktadır. Gadir-i Hum, geçmiş derinliği olan ve geleceğe uzanan bir tarihsel birikimin en önemli olgularından biridir. Semavi dinlerin ortak mesajının günümüze iletildiği ve geleceğe taşındığı büyük bir mirastır. Hz. Muhammed’in Veda Haccı dönüşünde Gadir-Hum kuyusunun başında Hazreti Ali’yi halife tayin ettiği ve Velayetini bıraktığı gündür. Alevi inancına mensup halkımızın en büyük bayram olarak kutladığı bu günde cehennem ateşinin bile söndüğüne inanılır.
Ülkemizin geçtiği bu hassas süreçte Alevi öğretisinin en kutsal günü olarak kabul edilen Gadir-i Hum Bayramı’nın insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesi temennisiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin onurlu vatandaşları olarak aklın ve bilimin yol göstericiliğinde çağdaş ve uygar ülkeler düzeyinde yer almak hedefiyle eşitliği, adaleti ve inançlara saygı duymayı hayata geçirmek temel görevlerimizden biri olacaktır.”
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
Hizmetlerden memnun musnuz
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, hizmet denetimleri programı kapsamında Evde Temizlik ve Evde Bakım Hizmeti yürütülen evlerde ekiplerin çalışmalarında incelemelerde bulundu. 65 yaş ve üzeri vatandaşlara yönelik uygulanan Evde Temizlik ve Evde Bakım hizmeti sunulan ihtiyaç sahibi yaşlıları evlerinde ziyaret eden Başkan Kimyeci, hallerini hatırlarını sordu, gönül rızalarını aldı. Evde Temizlik, Evde Bakım hizmetinden yararlanan Fatma Karagön, Hafıza Diker, Necla Duran, Cemile Kılıç, Emine Kılıç, Hatice Ağar, Bedia ve İbrahim Kırkıcı adlı vatandaşları evlerinde ziyaret eden Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, hizmetler hakkında görüşlerini aldı. Başkan Kimyeci, hizmet alan vatandaşlara gerçekleştirdiği ziyaretlerde; “65 yaş ve üzeri 2147 vatandaşımıza yönelik hayata geçirdiğimiz Evde Temizlik ve Evde Bakım projemiz ile değerli büyüklerimizin evlerini temizliyoruz. Bunun yanı sıra amcalarımızı tıraş ediyor, evde varsa kirli çamaşırları alarak bu proje için özel olarak hazırlanmış çamaşırhanemizde yıkıyoruz. Yıkanan çamaşırların sökükleri, yırtıkları terzilerimiz tarafından tamir ediyor, ütülüyor ve özel kurye ile adrese teslim gönderiyoruz. Antakya Belediyesi olarak örnek bir proje olan evde temizlik ve evde bakım projemiz ile siz değerli büyüklerimize hizmet veriyor olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz.” Başkan Kimyeci, ziyaretin ardından Evde Temizlik ve Evde Bakım hizmeti alan vatandaşlara battaniye hediye etti. Başkan Kimyeci’nin ziyaretinden büyük memnuniyet duyan vatandaşlar kendilerine yönelik hazırlanan bu örnek hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler. BAŞKAN KİMYECİ’DEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET Başkan Kimyeci, ayrıca Şehit Sinan Aygün’ün annesi Durdunaz Aygün’ü ziyaret ederek hal hatır sordu. Başkan Kimyeci, Şehit annesi Durdunaz Aygün’e ihtiyaçlarının karşılanacağını belirterek her daim şehit ailelerinin yanında olacağını ve her daim destek olmaya devam edeceğini ifade etti. Şehit Sinan Aygün’ün annesi Durdunaz Aygün ise, ziyaretinden ve desteklerinden dolayı Başkan Kimyeci’ye teşekkür ederek başarılarının devamını diledi. Başkan Kimyeci’ye ziyaretler sırasında Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ali Yurtsever eşlik etti.  
Hedefimiz 15 ilçenin hizmet binalarını yenilemek
Hatay Valisi Erdal Ata, Altınözü Müftülüğü toplantı salonunda “Muhtarlar ve Halka Buluşma” toplantıları kapsamında Altınözülü vatandaşlar ve mahalle muhtarlarıyla buluştu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantı, Altınözü İlçe Kaymakamı Bülent Uygur’un ilçe ile ilgili yaptığı sunum ile devam etti. Sunumun ardından kısa bir konuşma yapan Vali Ata, Bakanlığının talimatı doğrultusunda ilçelerde muhtarlarla ve vatandaşlarla bir araya gelerek ilçenin sorunlarını ve vatandaşlarımızın taleplerini birinci ağızdan dinlemek üzere bu toplantıyı düzenlediklerini belirtti.  ATA: HEDEFİMİZ 15 İLÇENİN 15’İNDE DE HİZMET BİNALARINI YENİLEMEK Kaymakam Uygur’un yaptığı sunum çerçevesinde ilçe ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Vali Ata,  “Öğrencilerimizin sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerini yapabilecekleri mekânlara ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Onun için ben belediye başkanımızdan rica ediyorum. Hiç değilse bundan sonraki süreçte yeni yerler veya kentsel dönüşüm uygulanan yerler olduğu takdirde mutlaka okullar için yeterli alan oluşturulması lazım. Hastane olarak 50 yataklı bir hastanemiz var. Aslında baktığımız zaman 10 yıllık bir bina, normalde ihtiyaçları karşılaması gerekiyor. Ama maalesef ihtiyaçları karşılamadığını görüyoruz. Fiziki şartlarının iyileştirilmesi ve yatak kapasitesinin arttırılması gerekiyor. Diğer kamu yatırımlarında ise hizmet binaları yapılması mümkündür. Hedefimiz 15 ilçemizin 15’inde de hizmet binalarını yenilemek. Şu an çalışmalar devam ediyor. Devam edenler bittiği takdirde 9 ilçenin hizmet binalarını yenilemiş olacağız. Geri kalan 6 ilçemizle ilgili de hem proje çalışmaları hem yatırım programına alınması ve yatırım programına alındıktan sonra da arsa tahsisi yapılması ile ilgili gayretlerimiz devam ediyor.’’ dedi. DSİ’nin ilçede yaptığı önemli çalışmalar olduğunu ifade eden Vali Ata, bu çalışmaların tamamlandığı takdirde ilçemizde vatandaşların beklediği birtakım kamusal hizmetlere katkı sağlanacağını dile getirerek toplantının ilçeye hayırlı olması temennisinde bulundu. VALİ ATA, SORUNLARINI DİNLEDİ Toplantının devamında  muhtarlar ve vatandaşlar tek tek söz alarak mahallelerinin sıkıntılarını, ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali Ata’ya ilettiler. Vatandaşlarının kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyen Vali Ata, sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi. Toplantıya Hatay Valisi Erdal Ata’nın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Altınözü İlçe Kaymakamı Bülent Uygur, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, ilgili kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.  
Yazarlarımız
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon: 0326 123 12 12

Fax: 0326 123 12 12

E-Posta: mail@mail.com