Dutdibi ve Akasya da Başkan Savaşa büyük ilgi
14-03-2019 Bu haber 89 kez okundu
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 12 Mart Salı günü Antakya Dutdibi ve Akasya mahallelerinde vatandaşlarla buluştu
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 12 Mart Salı günü Antakya Dutdibi ve Akasya mahallelerinde vatandaşlarla buluştu.
Büyük bir coşkuyla karşılanan Başkan Savaş, Dutdibi’nde ikamet ettiği yılları yâd etti. Kendi yaşamından bir kesiti paylaşan Başkan Savaş, “Ben köyden ilk geldiğimde Uçtum çıkmazında oturdum. 5 yıl boyunca İstiklal İlkokulu’nda okudum. Her gün bu sokaklardan geçtim. Buradaki mitingimiz bizim için çok anlamlı” dedi.
“Biz rengini şehitlerimizin kanından alan ay yıldızlı al bayrağı altında huzur isteyen mutluluk isteyen kendini güvende hisseden yönü Ankara’ya dönük ve vatandaşlık görevini en iyi şekilde yapan herkes bizim kardeşimizdir. Biz bu kardeşlerimize hizmet etmeyi ibadet biliriz.  5 yıl boyunca Antakya’nın kanalizasyon içe suyu sorunlarını çözdük. Asi Nehri’mizi kirli sulardan arındırdık. Bu yazın sonuna teleferiği de hizmete sunacağız. Buraya biraz ekonomik rahatlama sağlayacağız. Alt tarafı müze üst kısmı ise çay bahçesi ve oyun grupları ile insanların eğleneceği güzel bir mekan yapıyoruz. EXPO’yu aldık insanlarımıza iş imkânı sağlayacağız. UNESCO Gastronomi şehri unvanı aldık şehrimize turistler geliyor. Şu anda otellerimizde yer yok. Hatay her şeye rağmen yukarıya doğru gidiyor” dedi.
Anket sonuçlarının rakiplerini rahatsız ettiğini belirten Başkan Savaş, “Anketler ortaya çıktıkça memleketin sorunlarından bir haber olan bir takım TV kanallarıyla bizi karalama kampanyası üretiyorlar. Suriye meselesini çözelim istedik. Bu sorunları çözülmez konuma gelinceye kadar görmezden gelirsek çocuklarımız gelecekte öz yurdunda garip olacaklar. Biz devlet büyüklerimizden bu konuda yardım istedik. Başımıza gelmeyen kalmadı” şeklinde konuştu.
Anket sonuçlarından rahatsız olanların, Arsuz Derekuyu Mahallesi’nde vatandaşlarla samimi sohbetinin bir kısmının kesilerek olumsuz algı yaratmak için internette yayıldığını ifade eden Başkan Savaş, “Lütfü Savaş ile ilgili ahlaksızlık, yolsuzluk bulamayınca videoları kes, yapıştır, karala işlerine giriştirler” ifadelerine yer verdi.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com