DSP Hatay İl Örgütü istifa etti
14-04-2019 Bu haber 118 kez okundu
DSP Hatay İl Başkanı Mehmet Karaçay ve DSP Defne İlçe Başkanı Timuçin Sezgin Türüç, görevinden istifa ederken, DSP’den Defne
DSP Hatay İl Başkanı Mehmet Karaçay ve DSP Defne İlçe Başkanı Timuçin Sezgin Türüç, görevinden istifa ederken, DSP’den Defne Belediye Başkanı olan Mehmet Güzelyurt da partiden istifa ettiğini açıkladı.
Karaçay, Türüç ile birlikte yaptığı ortak açıklamada, partisinin yerel seçimlerde Hatay’da izlenen politikanın ve Hatay Büyükşehir Belediyesine Hataylı olmayan bir adayın gösterilmesinden duyulan rahatsızlık üzerine istifa ettiğini belirtti.
Parti genel merkezi tarafından yerel seçimlerde izlenen politikanın yanlış olduğunu ifade eden Karaçay, "Gerek Türkiye, gerekse Hatay’da kazanılacak olan belediyelerin kaybedilmesine yol açacağı belirtilmiş olmasına rağmen genel merkez tarafından Hataylı olmayan biri aday yapılarak halkla inatlaşılmıştır. Partinin bu tutumundan dolayı kazanılması muhtemel yerler arasında olan Samandağ ve Defne ilçelerinde seçimler kaybedilmiştir. Bu nedenler görevimizden istifa ediyoruz ”dedi.
DSP’den Defne Belediye Başkan adayı olan Mehmet Güzelyurt da, kendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, partiden istifa ettiğini duyurdu.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com