Doktor Başkan meslektaşlarının bayramını kutladı
14-03-2019 Bu haber 68 kez okundu
Defne Belediye Başkanı Opr. Dr. İbrahim Yaman, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Kendisi de Doktor olan Başkan Yaman; bütün sağl
Defne Belediye Başkanı Opr. Dr. İbrahim Yaman, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Kendisi de Doktor olan Başkan Yaman; bütün sağlık emekçilerinin 14 Mart Tıp Bayramını kutlayarak; sağlık emekçilerimizin, mesleklerini şiddetten uzak ve daha iyileştirilmiş şartlarda çalışmaları gerektiğini dile getirdi.
Başkan Yaman’ın 14 Mart Tıp Bayramı kutlama mesajı şöyle: “İnsan hayatı gibi önemli bir görevi sırtlamış sağlık emekçilerimizin, hak ettikleri çalışma koşullarına sahip; şiddete, zorunlu hizmete maruz bırakılmadıkları bir düzeni umut ederek tüm meslektaşlarımın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum.
Sağlık alanında; donanımlı, iyi eğitim almış sağlık çalışanlarına ihtiyacımız olduğu bir dönemdeyiz. Bilimsel gelişmelere gün geçmeden bir yenisinin eklendiği şu zamanda, sürekli yenilenen ve gelişen bir toplum olmak durumundayız. Bu kapsamda, mesleklerini icra eden sağlık çalışanlarının performansa dayalı sistem, şiddet, zorunlu hizmet, güvencesiz yaşam gibi kıstaslarla görevlerini sürdürmek zorunda olmaları oldukça elzemdir. İnsan yaşamını en büyük sorumluluk edinmiş sağlık emekçilerinin görevlerini, daha olumlu ve iyileştirilmiş bir şekilde olmalıdır. Bu anlamda ülkemizde dünya sağlık standartlarını yakalamak için gerekli adımları atmalı ve yurt dışında gerçekleşen gelişmeleri anında Türkiye’ye getirebilmenin zeminini hazırlamalıdır. Ülkemizin artık beyin göçü veren değil, bilim adamlarının gelmek istedikleri bir bilim merkezi özelliğine kavuşturulması gerekmektedir.
Türk hekimlerine imkân verilmeli, çalışma sahaları genişletilmelidir. Ulu önder Atatürk’ün “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” sözünü rehber alarak, insanımızın sağlıkla ilgili çözüm arayışlarını yurt dışında değil, milletimizin kendi yetiştirdiği evlatlarda arayabilir hale getirilmelidir. İnsan hayatını emanet alan, mesleklerini vicdan ve onurlarıyla icra eden değerli sağlık emekçilerimizin, 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.”
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com