Flaş Haber
Defneliler bir an önce devlet hastanesine kavuşturulmalı
26-07-2018 Bu haber 133 kez okundu
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak Defne İlçesi’nin sorunlarına ve taleplere dikkat çekti. CHP’
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak Defne İlçesi’nin sorunlarına ve taleplere dikkat çekti.
CHP’li Güzelmansur konuşmasında Defnelilerin sağlık hizmeti alım noktasında yaşadığı sıkıntıları anlatarak şunları söyledi:
“Yatak başına düşen hasta sayısında Türkiye ortalaması 367 iken bu sayısı Hatay’da 410’dur. Hatay İli’mizde özellikle de Defne İlçe’mizde devlet hastanesi ihtiyacı hayati ve acildir. Doktor başına düşen hasta sayısı, hasta için ayrılan muayene süresi halk sağlığı için yetersizdir, standartların altındadır. Türkiye’nin 30-40 bin nüfusluk ilçelerinde bile devlet hastanesi bulunurken 147 bine yaklaşan nüfusuyla Hatay’ın nüfus açısından 3’üncü büyük ilçesi olan Defnelilerin sağlıkları için kilometrelerce yol katetmeleri kabul edilemez. Defnenin devlet hastanesine kavuşturulması konusuna önem ve öncelik verilmesini talep ediyoruz.
Ayrıca Defne’deki Harbiye Şelalesi ve defne sabununun tanıtımı için özel bütçe istiyoruz.”
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com