Flaş Haber
Defne belediyesinden muhteşem buluşma gecesi
11-09-2017 Bu haber 358 kez okundu
Defne Belediyesi, Harbiye Lisesi 1970-80 ve 90 mezunlarını buluşturdu; dönemin öğretmenleri ile eski mezunlar bir araya geldi, duygu yüklü anlar yaşandı.
Defne Belediyesi, Harbiye Lisesi 1970-80 ve 90 mezunlarını buluşturdu; dönemin öğretmenleri ile eski mezunlar bir araya geldi, duygu yüklü anlar yaşandı.
Defne Belediyesi’nin düzenlediği “Harbiye Lisesi Mezunlar Buluşması”, halkın yoğun katılımı ile gerçekleşti, okul bahçesi hınca hınç doldu.
Yeni adı ile Selim-Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleşen etkinliğe Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman ve Eşi Meryem Yaman ile CHP Defne İlçe Başkanı Mehmet Gönenç, Atso Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, Hayırsever Tevfik Eskiocak, emekli öğretmenler Fevzi Güzel, Nurettin Duman, Hamza Topal, Mehmet Karasu, Vahit Sunar, Mehmet Yeşildağ, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.
BAŞKAN YAMAN: “KENDİNİZİ ALKIŞLAMANIZI İSTİYORUM!”
Alkışlarla sahneye davet edilen Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, asıl alkışları; bu tür birleştirici etkinliklere katkı ve katılım gösteren Defnelilerin hak ettiğini ifade ederek halktan kendilerini alkışlamalarını istedi.
Başkan Yaman; Eski Harbiye Lisesi’nin, öncesinde ortaokul olduğu dönemin bir mezunu olarak bu etkinlikte bulunmanın onurunu ve mutluluğunu yaşadığını dile getirdiği konuşmasında şu cümlelere yer verdi:
“Bir araya geldiğimiz bu tür etkinliklerle değerlerimizin ve beraber büyüteceğimiz umutlarımızın farkına varıyoruz. Yaratabildiğimiz her imkânla, her fırsatta sizlerle bir araya gelmeye çalışıyoruz. Bu değerin güzelliğini, kalabalıkları gördüğümüz zaman, heyecanınızı duyduğumuz zaman daha iyi anlıyoruz. Bu kıymetli buluşmaları, maziyi hatırlamayı, canlı tutmayı, umutlarımızı beraberce büyütmeyi ve gün geçtikçe her türlü baskıya rağmen büyüttüğümüz birlik beraberlik ruhunun çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Koca koca insanlar da olsak şükranla ellerini öptüğümüz emekli öğretmenlerimizin gözlerindeki yaşa tanık olmak paha biçilemez bir duygu. Böylesi güzel ve anlamlı etkinlikte emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum.”
‘NURETTİN RENÇBER’ KONSERİ
“Harbiye Lisesi Mezunlar Buluşması” etkinliğinde sahne alan Grup Kaldırım’ın Arapça-Türkçe şarkıları ile coşan Defneliler, Mesreh El Hırri grubunun sergiledikler oyunlar ile kahkaha tufanına kapıldılar.
Adeta şenlik havasında gerçekleşen etkinlikte, Selim-Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi bahçesi dolup taştı, kalabalık caddelere yayıldı.
Coşkulu ve keyifli geçen etkinlik, sahneye çıkan Nurettin Rençber’in eline sazını alması ile iyice hareketlendi.
Geceye damgasını vuran konserde geç saatlere dek eğlenen vatandaşlar, şarkılara eşlik ederek keyifli konserin tadını doyasıya çıkardılar.
YAŞAM BOYU UNUTULMAYACAK PLAKET
Defne Belediyesi; Harbiye Lisesi Mezunlar Buluşması’nda 1970-80 ve 90’larda eğitim veren kurucu öğretmenlere günün anısına plaket takdim etti.
Fevzi Güzel, Nurettin Duman, Hamza Topal, Mehmet Karasu, Vahit Sunar ve  Mehmet Yeşildağ’ın plaket aldığı anlamlı gecede şu an hayatta olmayan İhsan Tuhanioğlu’nun plaketini oğlu teslim aldı.
Geçmiş yıllara ait okul anılarını tebessümle anlatan emekli öğretmenler, bu onurlu ve duygulu etkinlik için Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sundular.
Hayatlarını eğitime ve öğrencilerine adamış Harbiye Lisesi öğretmenleri ile mezunlarının buluşması, tüm Defnelilerin ilgi ve beğenisini kazandı.
 


Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com