Cumhuriyetin geleceği ortadan kaldırılıyor
14-10-2021 Bu haber 35 kez okundu
Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, İskenderun İlçe teşkilatında partililerle bir araya geldi. Teşkilat binasındaki toplantının
Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, İskenderun İlçe teşkilatında partililerle bir araya geldi.
Teşkilat binasındaki toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, ülkenin bugünkü durumuna işaret ederek, 2016 yılında 16 Temmuz itibariyle bir senaryo yazıldığını, rollerin paylaşıldığını ve Türkiye’de olağanüstü bir dönemin başladığına vurgu yaptı.
CHP İl Başkanı Dr. Ramiz Parlar da Ali Mahir Başarır ve Yıldırım Kaya’nın Hatay’a gösterdikleri ilgiye teşekkür ederek partililerden alkış istedi. 
CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal da, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun özellikle belediye başkanlarına bulundukları ilde hiçbir öğrencinin açıkta kalmaması için çalışma yapması yönündeki talimatını anımsattı.  
HUKUK ASKIYA ALINMIŞ DEMEKTİR!
CHP Parti Meclis Üyesi Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da şunları söyledi: “Muhalefete bir ülkede cumhurbaşkanı ‘iktidara gelmeyi sakın düşünmeyin’ diye söyleyebiliyorsa o ülkede hukuk askıya alınmıştır. Eğer bir ülkede Almanya’dan sınır dışı edilmiş mafya Beşiktaş Ortaköy’de tweet atarken, Boğaziçi Üniversitesinde hak arayan talebeler, gençler tutuklanırsa o ülkede hukuk askıya alınmıştır. Eğer bir ülkede, İskenderun’da bir köylünün 8 bin lira borcundan dolayı traktörü haczedilip bağlanırsa o ülkede hukuk askıya alınmışsa ama Ziraat Bankasına 750 milyon dolar borcundan dolayı bir ihtarname bile çekilmeyen bir medya patronu varsa o ülkede hukuk askıya alınmıştır. Eğer ben Cumhurbaşkanını eleştirdiğim için hakkımda 3,5 milyon liralık tazminat davaları açılmış, fezlekeler gelmişse demek ki bir sıkıntı var!” şeklinde konuştu.     
KADINLARIN SOKAKTA ÖZGÜRCE DOLAŞMASI ENGELLENİYOR
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya da bugün kadınların sokakta özgürce dolaşmasının önüne geçildiğini belirterek “İstanbul sözleşmesi 600 milletvekilinin oy birliğiyle imzalanmıştı, ama bir tek adamın gece karanlığında bir kararnameyle ortadan kaldırılıyor. Ortadan kaldırılan aslında kadınlarımızın geleceğidir, kız çocukların geleceğidir. Bunların geleceği de Cumhuriyetin geleceğidir. Aslında ortadan kaldırılmak istenen, Cumhuriyet devrimleri ortadan kaldırılmak isteniyor. İşte onun için eğitimle, eğitim emekçileriyle, kadınlarla kızlarımız oğullarımızla oynuyorlar” diye konuştu.  
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com