Çiftçimizin mağduriyetini bakanlığa aktardık
08-10-2019 Bu haber 182 kez okundu
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, TBMM Genel Kurul’da pamuk üreticilerin sorunlarını gündeme getirdi. Şanverdi, "Katma değeri yüksek olan pamuk üreticisinin desteklenmesi büyük &ou
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, TBMM Genel Kurul’da pamuk üreticilerin sorunlarını gündeme getirdi. Şanverdi, "Katma değeri yüksek olan pamuk üreticisinin desteklenmesi büyük önem arz etmektedir." dedi.
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, TBMM'de yaptığı açıklamada şunlara değindi: "15 Eylül'den itibaren Hatay başta olmak üzere tüm Türkiye'de pamuk hasadı başlamıştır. Aldığımız bilgilere göre bu sene pamuk hasadında %30 ile %50'ye varan veri kaybı yaşanmaktadır. Bununla birlikte geçen yıla göre üretim girdilerinin artmasına rağmen dünya piyasalarında kaynaklı olarak fiyatlarında yaklaşık %35'lere varan değer kaybı yaşanmıştır.
Yaşanan bu durumlarla çiftçimiz büyük mağduriyet yaşanmaktadır. Katma değeri yüksek olan pamuğun üreticisinin desteklenmesi büyük önem arz etmektedir. Çiftçilerimizin bu mağduriyetinin giderilmesi için Tarım Bakanlığına konu tüm boyutlarıyla aktarılmış, Tarım Bakanlığı da gereken çalışmaları yapacağını belirtmiştir. "dedi.
 
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com