Flaş Haber
CHP 94 YAŞINDA
10-09-2017 Bu haber 267 kez okundu
Türkiye Cumhuriyeti’nin köklü partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 94. yıldönümünü yurt genelinde eş zamanlı olarak Atatürk A
Türkiye Cumhuriyeti’nin köklü partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 94. yıldönümünü yurt genelinde eş zamanlı olarak Atatürk Anıtlarına çelenk sunarak gerçekleştirdi. Hatay’da, Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur önderliğinde toplanan Hatay CHP Heyeti, günün anlam ve önemine istinaden Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirdi. Çelenk sunumunu Mehmet Güzelmansur’un yaptığı etkinlikte saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Başkan Mehmet Güzelmansur basın açıklaması gerçekleşti. Günün anlam ve önemine dair konuşan CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur; “ Ulusal kurtuluşun örgütleyicisi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi, Atamızın en güzel emanetlerinden biri umudumuz, davamız, tarihimiz, geleceğimiz, Cumhuriyet Halk Partimiz 94 yaşında! Her daim Türkiye siyasetinin çınarı olmuş, dalları ile ülkemizin yapı taşı olan altı ilkeyi korumuş, kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük iki eserimden biri dediği Cumhuriyet Halk Partisi bugün 94 yaşında! Bağımsızlığın ve demokrasinin savunucusu partimiz savaş meydanlarında milletimizin sarsılmaz inancı ve azmiyle kurulmuştur. Hak, hukuk, adalet anlayışımızın toplumun bütün kesimlerinde uygulanması gerekliliği 1923’te temellendirilmiştir.” dedi. Türkiye Cumhuriyeti ile beraber Cumhuriyet Halk Partisi de ilelebet payidar kalacaktır. Halktan ve haktan yana duruşumuz sonsuza dek devam edecektir. Bu inanç ve kararlılıkla, partimizin kuruluş yıldönümünde başta Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm mücadele arkadaşlarını şükranla anıyor, partimize katkı ve gönül veren tüm vatandaşlarımıza, omuz omuza mücadele verdiğimiz partimizin vefakâr üyelerine, yol arkadaşlarıma saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” diyerek sözlerini noktaladı. 

Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com