CHP 94 YAŞINDA
10-09-2017 Bu haber 121 kez okundu
Türkiye Cumhuriyeti’nin köklü partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 94. yıldönümünü yurt genelinde eş zamanlı olarak Atatürk A
Türkiye Cumhuriyeti’nin köklü partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 94. yıldönümünü yurt genelinde eş zamanlı olarak Atatürk Anıtlarına çelenk sunarak gerçekleştirdi. Hatay’da, Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur önderliğinde toplanan Hatay CHP Heyeti, günün anlam ve önemine istinaden Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirdi. Çelenk sunumunu Mehmet Güzelmansur’un yaptığı etkinlikte saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Başkan Mehmet Güzelmansur basın açıklaması gerçekleşti. Günün anlam ve önemine dair konuşan CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur; “ Ulusal kurtuluşun örgütleyicisi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi, Atamızın en güzel emanetlerinden biri umudumuz, davamız, tarihimiz, geleceğimiz, Cumhuriyet Halk Partimiz 94 yaşında! Her daim Türkiye siyasetinin çınarı olmuş, dalları ile ülkemizin yapı taşı olan altı ilkeyi korumuş, kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük iki eserimden biri dediği Cumhuriyet Halk Partisi bugün 94 yaşında! Bağımsızlığın ve demokrasinin savunucusu partimiz savaş meydanlarında milletimizin sarsılmaz inancı ve azmiyle kurulmuştur. Hak, hukuk, adalet anlayışımızın toplumun bütün kesimlerinde uygulanması gerekliliği 1923’te temellendirilmiştir.” dedi. Türkiye Cumhuriyeti ile beraber Cumhuriyet Halk Partisi de ilelebet payidar kalacaktır. Halktan ve haktan yana duruşumuz sonsuza dek devam edecektir. Bu inanç ve kararlılıkla, partimizin kuruluş yıldönümünde başta Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm mücadele arkadaşlarını şükranla anıyor, partimize katkı ve gönül veren tüm vatandaşlarımıza, omuz omuza mücadele verdiğimiz partimizin vefakâr üyelerine, yol arkadaşlarıma saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” diyerek sözlerini noktaladı. 

Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
Halkın ve tabanın isteği üzerine aday oldum
Mehmet Yaşar Okay, AK Parti Hatay İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Okay, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde (HGC) düzenlediği basın toplantısında projelerini anlatarak, gazetecileri bilgilendirdi. Mehmet Yaşar Okay, toplantıda, önce özgeçmişini açıkladı ve şunları söyledi; “Antakya 1969 doğumluyum. İlk, Orta ve Liseyi Antakya‘da okudum. Aile mesleğimiz çiftçilikle uğraştım. Gençlik kollarıyla başladığım siyaset arenasında 1994 yılında Türkiye’nin en genç İl Genel Meclis Üyesi olarak seçildim. Meclis Başkanvekilliği, İl Daimi Encümenliği, Bütçe Kom. Bşk.lığı ve Türkiye il genel meclis Üyeleri Birliği Genel Başkanlığı’na aday oldum. İl ve ilçe yönetim kurulu üyeliklerinde bulundum.2007 Demokrat Parti,2011 ve 2015 Ak Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldum. 2007 yılından bu yana AK Parti’de siyaset yapmaktayım. Hatay siyasetini de yakından takip etmekteyim. Halktan, tabandan gelen istek ve talepler üzerine AK Parti İl Başkanlığına Aday olmaya karar verdim. İl Başkanlığına aday olma sebebimi sıralarsak; AK Parti teşkilatının Halkla ve AK Parti tabanıyla ciddi derecede kopukluk yaşadığı ve Partiyi 3-5 kişiyle yönetmeye çalışmasıdır. Sn Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamalarındaki Teşkilatlarda oluşan Metal Yorgunluğunu iyi anlamak lazım. Benim anladığım kadarıyla; ’’Bu güne kadar benim kredilerimi kullandınız ve kullandığınız krediler buraya kadar.benim sırtımdan inin artık’’demeye getirdi.ama anlayan yok ne yazık ki? Genel seçimlerde AK Parti’ye Hatay’da verilen oylar Cumhurbaşkanımız için verildi. Kimse üstüne almasın benim için verildi diye? Yapılan 2 Referandumda Hayır çıktı ve 1 Yerel seçimlerde de 11 İlçe Belediyesini almasına rağmen Büyük Şehir Belediyesini Kaybeden bu Teşkilatlar değil mi?”  
Eğitim sistemi yaz boz tahtasına döndü
MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayımladı. Milletvekili Ahrazoğlu, mesajında, yeni eğitim ve öğretim yılının başladığını ve milyonlarca öğrencinin sınıflarına, sıralarına ve arkadaşlarına koşarak, gelecek nesillerin hazırlayıcısı muhterem ve fedakâr öğretmenlerine kavuştuklarını belirterek, "Yeni eğitim ve öğretimi yılının başında maalesef kafalar karışık, sorunlar ağır, belirsizlik hâkim, tedirginlik fazladır. Artık yaz-boz tahtasına dönen bir eğitim sistemi, canı sıkılanın üzerinde oynamalar yaptığı sınav yapısı herkesi canından bezdirmiş ve endişelere sevk etmiştir" dedi. Ahrazoğlu mesajında, “Geleceğimizin teminatı değerli öğrencilerimizin, okullarında aldığı eğitim ve bilgi ışığında ülkemizin, ekonomi, bilim, sanayi, kültür, spor ve sosyal alanda dünyada adından söz ettirerek, çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracaklarına olan inancımız tamdır ve bunlar siz öğrenciler, sizleri yetiştiren öğretmen ve anne babalarınız sayesinde olacaktır.” dedi Bu duygu ve düşüncelerle 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının başta öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı, uğurlu ve başarılı olmasını dilediğini belirten Ahrazoğlu; mesajını, "Geleceğimizin mimarları olan vatan ve millet sevdalısı değerli öğretmenlerimizden beklentimiz ise, Türk milletinin milli, manevi, tarihi ve kültürel değerlerini koruyan ve geliştiren; vatanını ve milletini seven dürüst ve çalışkan bireyler yetiştirmeleridir.” dedi.  
Savaş son noktayı koydu
Hatay BŞB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş CHP kongrelerine dair sessizliğini bozdu. Hatay CHP’de yarın (Pazar) başlayacak olan delege seçimleri öncesi uzun süredir uzak durmaya çalıştığı ve son günlerde isminin sıklıkla kullanılmasından duyduğu rahatsızlık sonucu sessizliğini bozdu. Hatay’ın 15 ilçesinden Defne ve Samandağ ilçeleri hariç geri kalan 13 ilçede yarın sandıklar üyelerin önüne konulmaya başlanıyor. İlçe başkanlıkları hassasiyetle yürüttükleri çalışmada üyelerin, rahat ve özgür biçimde oy kullanarak delegelerin seçilmesi için hazırlıklarını tamamladı. 2 Ekim’e kadar sürecek olan delege seçimleri sonrasında ilçe başkanlarını ve ilçe yönetimlerini seçerek tekrar sandık başında olacak. CHP uzun bir süredir bu hazırlıkları yaparken kulislerde tansiyon bir hayli yükselmeye başladı. Mevcut yönetimlere karşı alternatif olma çabasında olan bir takım grupların, yaptığı çalışmalarda kendilerini üyeye anlatmak yerine delege çalışma yönteminde sürekli Büyükşehir Belediye Başkanının ismini kullanarak“Arkamızda Lütfü Savaş var. Gelin bize destek olun.” şeklinde yürütülmesi Lütfü Savaş’ın konu hakkında çok yoğun eleştiri almasına ve kırgınlık duyulmasına zemin yaratması, Lütfü Savaş'ın bu yönde yapılan çalışmalardan duyduğu rahatsızlık ve gerilimi su yüzüne çıkardı. www.vtrmedya.com internet haber sitesinin sahibi Necdet Sahil’e konuşan Doç. Dr. Lütfü Savaş; “Ben Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, Hatay’ın her karış toprağına ve noktasına hizmet götürmek ve Hatay’ı, Hatay halkına yakışır bir kent haline dönüştürmek için gece gündüz durmadan çalışmalarımı yürütürken, birilerinin sürekli benim ismimi kullanarak delege çalışması yapmasından rahatsızlık duyuyorum. Partililerimizin, girdikleri parti içi rekabet ortamında zafer elde etme çalışmaları adına ismimi tarafmışım gibi yansıtmaları beni rahatsız etmektedir. Ben hiçbir gruptan yana taraf değilim ve hiçbir şekilde kimin delege olacağına, kimin yönetime gireceğine, kimin İlçe Başkanı veya İl Başkanı olacağına karışmıyorum. Partideki arkadaşlarımdan ricam; partiye yakışır hakkaniyet çerçevesinde bir seçim süreci oluşturmaları ve CHP kültürüne yakışan bir kongre süreci gerçekleştirmeleridir. Kazanan kim olursa olsun arkadaşımızdır, kazananCumhuriyet Halk Partisi'dir. Bu süreçte yarışacak olan tüm arkadaşlarımdan ricam; benim adımı kullanmadan kendi emekleri ve mücadeleleri ile üyeye kendilerini doğru anlatmaları yönündedir. Şimdiden tüm partililere, üyelere, delegelere ve yönetim kademesinde yer alan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.
Yazarlarımız
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon: 0326 123 12 12

Fax: 0326 123 12 12

E-Posta: mail@mail.com