Çevreye bir iyilik yap
05-05-2020 Bu haber 63 kez okundu
 “Çevreye Bir iyilik Yap” Etwining Projesi Kapsamında Çekmece Yılmaz Nurlu Ortaokulu Öğrencileri ve öğretmenlerinden örnek davranış. Birçok çalışmaya başarıyla imza at
 “Çevreye Bir iyilik Yap” Etwining Projesi Kapsamında Çekmece Yılmaz Nurlu Ortaokulu Öğrencileri ve öğretmenlerinden örnek davranış.
Birçok çalışmaya başarıyla imza atan proje danışmanı Nurcan Oflazoğlu, yaptığı yazılı açıklamada; Projenin kurucusu Süleyman Memiş Yedi Eylül İlkokulu Saruhanlı Manisa, Azerbaycan/İsmayıllı şehir Ceyhun Həsənov adına Kürdmaşı kənd tam orta məktəinde Azerbaycan, Adnan Hadiye Sürmegöz Ortaokulu Konya, Ticaret Odası Ortaokulu-İstanbul,  H.Caner Saraçoğlu İlkokulu Antalya, Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul İlkokulu Antalya ve Kazım Yurdalan Toki İlkokulu Erzurum’daki ortak okullarımızla beraber piller çevreye atılmasın diye öğrencilerimizi bilgilendirdik. Velilerimizi bilgilendirmek için çeşitli broşürler hazırladık. Eylül-Mart aylarına yayılan çalışmalarımızın içinde “çevreyi temiz tutmanın önemi” üzerine resim yarışması düzenledik. Geri dönüşümün önemi kavratmak için sıfır atık projesine destek vermek için pano düzenledik. Çekmece Yılmaz Nurlu Ortaokulu proje öğrencileri tarafından küresel ısınma ile ilgili sunumlar hazırlandı ve farklı şubeleri bilgilendirdiler. Yenilenebilir enerji kaynaklarının önemi için panolar düzenledik. Ağaç dikmenin önemini kavratmak için okul bahçesine ağaç diktik. Öğrenciler enerji tüketimini azaltmak için uyarı levhaları hazırladılar ve ilgili yerlere astılar. Covid 19 virüsüne karşı son ay etkinliklerimize evden destek verdiler. Öğrencilerimizin son sözü; “Çevremiz kültürümüzdür, eğitim ile ona sahip çıkacağız.” dediler.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com