Çevre felaketine dikkat çektiler
19-10-2021 Bu haber 62 kez okundu
Hatay Büyükşehir Belediyesinin Dörtyol ve Payas Meclis Üyeleri Cuma günü gerçekleştirilen Meclis Birleşiminde alçı ve grafit ocağına karşı broşür dağıtarak çağrıda bulun
Hatay Büyükşehir Belediyesinin Dörtyol ve Payas Meclis Üyeleri Cuma günü gerçekleştirilen Meclis Birleşiminde alçı ve grafit ocağına karşı broşür dağıtarak çağrıda bulundu ve amanoslarda maden ocağı istemediklerini belirtti.
Hatay Büyükşehir Belediyesinin Dörtyol Meclis Üyesi Metin Dağlıoğlu ve Payas Meclis Üyesi Mustafa Yiğit Cuma günü gerçekleştirilen meclis birleşimi öncesinde HBB Koruma Daire Başkanlığını ziyaret ederek Hatay Büyükşehir Belediye Hizmet binası önüne Amanoslarda Taş, Alçı ve Grafit Ocağı istemediklerine dair bir pankartın asılmasını sağladılar.
Akabinde meclis birleşiminde meclis üyelerinin tamamına el ilanı ve broşürler dağıtan Metin Dağlıoğlu ve Mustafa Yiğit, mecliste gündeme alınacak konular maddesinde de bir açıklaması yaptılar.
Gündem dışı konuşma yapan Meclis Üyesi Metin Dağlıoğlu; “Sayın başkan, değerli meclis üyeler; Dörtyol Kuzuculu mahallesinde açılmak istenen alçı grafit ocağı, Deliçayımızı, ormanlarımızı, havamızı, narenciyemizi ve yollarımızı günde 840 ton alçı tozu ve grafit çıkararak kirletecek doğal ve kent yaşantımıza zarar verecektir. Dörtyol'lular olarak Amanoslarda hiç bir kirletici istemiyoruz. Daha önce yaşanmış Çevre felaketlerin bir benzerini şehrimizin yaşamasına asla izin vermeyeceğiz. Bizler Dörtyol Doğa ve Çevre Koruma Platformunun başlattığı bu çalışmayı destekliyoruz” dedi.
Meclis toplantısında hazır bulunan Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu ile çok sayıda meclis üyesi de başlatılan çalışmalara destek açıklamasında bulundu.
Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com