Flaş Haber
BYEGM Adana Bölge Müdürü Keleş HGC yi ziyaret etti
13-02-2018 Bu haber 214 kez okundu
BYEGM Adana Bölge Müdürü Mustafa Keleş, Antakya'nın kültürlerin hamur edildiği aynı mozaik içerisinde birleştiği bir kent olduğunu s&oum
BYEGM Adana Bölge Müdürü Mustafa Keleş, Antakya'nın kültürlerin hamur edildiği aynı mozaik içerisinde birleştiği bir kent olduğunu söyledi.Keleş, doğru bilgilerle, gerçek bilgilerle dünyayı bu konuda aydınlatmaya gayret ettiklerini belirterek: "Böyle şanslı bir kentte yaşıyoruz. Bugün bile bu mozaik burada var ama Antakya'mız hala bir huzur kenti ve değişen insanlarımız. 29 Haziran 1939'daki bir meclis kararıyla Türkiye'ye bağlanma kararı alınıyor. Ve 23 Temmuz 1939 yılında da Hatay Türkiye Cumhuriyeti'nin 67 vilayeti olarak siyasi tarihimizde ülkemize ilhan oluyor. Tabi bu bölgeler kritik bölgeler. Bugün benzeri hesaplar bugün sınırlarımız üzerinde büyün sinsi planlarıyla uygulanmaya çalışılıyor. Bunun arkasındaki gerçekler bu. Bir komşumuzda yangın var, biz her şey iyi giderken Suriye ile bölgemizin yakın ilgi ve alakası var. İstediğiniz ticareti yaparken akrabalarınızla teşviki mesainizi her anda yaparken birden böyle bir kaos ortamına sürüklenmesini kim ister. Birileri istedi, birileri oynamaya çalıştı, birileri yaptı. Buradan hiç bir zaman ülkemizin ne yöneticilerinin, ne milletinin ne de ülkemiz adına söz sahibi olan insanların hiçbir kabahat ve kusuru yok. Tamamen uygulanan sinsi plandır, bu planların bu bölgede gerçekleşmesi için çalışanların yaptığı bir oyundur. Bugün bu oyunlar bozuluyor. Bizde basın kuruluşları olarak bu bölgede gerek ulusal gerek uluslararası basını yönlendirme çerçevesinde Cilvegözü'nde basın merkezimiz var. Burada irtibatlar sağlanıyor. Gerek iletişimler, gerek giriş çıkışlar temin ediliyor. Ayrıca Hassa bölgesinde ve Kilis bölgemizde de basın merkezilerimiz var. Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü olarak bütün dünyaya sağlıklı bilgileri aktarma noktasında titizlikle bizde bu bölgede çalışıyoruz, gayret sarf ediyoruz. Bizim hizmetlerimiz içerisinde yaptığımız en önemli şey, enformasyondur. Doğru bilgilerle, gerçek bilgilerle dünyayı bu konuda aydınlatmaya gayret ediyoruz" dedi.
Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek: "Mustafa Bey Afrin Harekâtıyla alakalı olarak sık sık geliyor Hatay'a. Bu anlamda bizlere de bir ziyaret gerçekleştirdi. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Yeni binamıza hayırlı olsun ziyaretine gelmişken Afrin'deki operasyonla ilgili ve Burada gazetecilere sağlamış olduğu çalışma ortamı ile ilgili de bir şey söyler diye düşünüyorum. Ben cemiyetim adına kendilerine hoş geldiniz diyorum" dedi.

Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com