Büyükşehir kapılarını sanata açtı
16-02-2020 Bu haber 417 kez okundu
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Birliği destekli ‘Konuk Sanatçı’ programına ev sahipliği yaptı. İzmir merkezli K2 Çağdaş Sanat Derneği tarafından koordine edilen ve Avrupa Birliği deste
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Birliği destekli ‘Konuk Sanatçı’ programına ev sahipliği yaptı.
İzmir merkezli K2 Çağdaş Sanat Derneği tarafından koordine edilen ve Avrupa Birliği desteğiyle yürütülen program, Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen sanatçıların katılımıyla Antakya HATMEK’te gerçekleşti.
Ankara, Çanakkale ve İstanbul’dan Hatay’a gelen konuk sanatçıların yaptığı birbirinden değerli çalışmalar, HATMEK konferans salonunda sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Resim, görsel sanatlar, çağdaş dans gibi farklı disiplinlerden sanatçılar, Hatay’da geçirdikleri bir haftalık süre boyunca şehrin tarihi, doğal, kültürel ve sosyal özelliklerinden etkilenerek çeşitli çalışmalar üretti.
Proje faaliyetleri, haziran ayında İzmir’de gerçekleşecek olan 10 günlük kapanış etkinliğiyle tamamlanacak.
 
 

Etiketler: Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya Haber Hatay Haber
HIZLI MENÜ

Üye Ol

Üye Girişi

Künye

Yayına Başlarken

Hatay’ da ‘Hatay Mahalli Haber’ ismiyle yayın yapan İnternet gazetesi  25 Şubat 2016 günü yayın hayatına başladı. Hatay Mahalli Haber internet gazetesinin sahibi Mithat Kalaycıoğlu, Hemen hemen bütün sektörleri etkileyen ‘teknoloji&rs (...Devamı)

BİZE ULAŞIN

Telefon:0532 631 06 11

Fax:

E-Posta: mikamithat58@hotmail.com